Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 1988: Hry v Soulu 2

Nominace na Euro jednadvacítek: očekávaně chybí Vydra, ale i Polom a Hrubý

Kaprun (Rakousko) - Trenér reprezentace do 21 let Jakub Dovalil oznámil konečnou nominaci na domácí mistrovství Evropy. Podle očekávání chybí Matěj Vydra, jehož neuvolnil Watford, na soupisku se dále nevešli stoper Dukly Roman Polom, záložník Slavie Robert Hrubý, brněnský útočník Stanislav Vávra a bek Tomáš Holeš z Hradce Králové.

Fotbalová reprezentace do 21 let
zdroj: ČTK autor: Kateřina Šulová

Trenér Jakub Dovalil si nechal v mužstvu Jiřího Skaláka, který se uzdravuje po operaci nohy, i tři hráče z A-týmu - Pavla Kadeřábka, Ladislava Krejčího a Václava Kadlece.

Všichni hráči, kteří nejsou na soupisce, se budou nadále připravovat s týmem pro případ, že by se někdo zranil. Dnes je sice uzávěrka soupisek, ale do začátku turnaje lze kvůli zranění seznam 23 jmen změnit.

"Zdůraznili jsme všem čtyřem, že nadále jsou v týmu, budou se s námi do konce soustředění připravovat. Nechceme nic špatného přivolávat, ale může dojít ke zranění. V takovém případě UEFA na to pamatuje a umožňuje na základě lékařského nálezu výměnu nominovaného hráče až do zahájení turnaje," řekl manažer výběru do 21 let Jaromír Šeterle.

Největším překvapením je nominace Jana Klimenta z Jihlavy, který před soustředěním v Rakousku nikdy v jednadvacítce nebyl. Svými výkony v závěru ligové sezony i gólem a asistencí v sobotní přípravě s Ukrajinou si však řekl o šanci na úkor dodatečně povolaného Vávry.

Největší konkurence v týmu byla v obraně, na což doplatili Polom s Holešem. A to i kvůli tomu, že Jakub Jugas je schopný hrát na pravém beku i stoperu. Středního obránce mohou hrát také záložníci Ondřej Petrák a Ladislav Takács. Ve středu zálohy se nedostalo na Hrubého, který patřil mezi nejmladší hráče výběru. 

"Není to lehké rozhodování. Museli jsme zohlednit několik faktorů: výkonnost v sezoně, výsledky detailního pozorování během utkání, ale třeba i konkurenci na daných postech," řekl trenér Dovalil.

Vyřazení Holeše mimo jiné znamená, že trenér Dovalil stoprocentně počítá s výpomocí nejlepšího hráče české ligy Kadeřábka, který se k týmu připojí podobně jako Kadlec a Krejčí v sobotu 13. června po návratu z kvalifikačního utkání A-týmu na Islandu.

Nejvíce hráčů pro Euro jednadvacítek deleguje Sparta Praha se třemi kmenovými hráči a Václavem Kadlecem, který však na Letné působí na hostování z Frankfurtu. Stejný počet kmenových hráčů vysílá Vysočina Jihlava, po dvou fotbalistech do nominace přinesl tým Olomouce. Zbylých třináct hráčů působí v různých klubech.

Jednadvacítka se z Rakouska vrací do Prahy ve středu 10. června a do turnaje vstoupí 17. června duelem s Dánskem.

Je nám líto, video expirovalo.
Z nominace na Euro vypadli Holeš, Hrubý, Polom a Vávra

Konečná nominace české reprezentace na Euro U21

Brankáři 
Tomáš Koubek (Hradec Králové) 13 startů v reprezentaci do 21 let / 0 branek
Jiří Pavlenka (Baník Ostrava) 6/0
Michal Reichl (Sigma Olomouc) 1/0

Obránci
Jan Baránek (Viktoria Plzeň) 7/0
Jakub Brabec (Sparta Praha) 11/0
Jakub Jugas (Zbrojovka Brno) 9/0
Matěj Hanousek (Dukla Praha) 12/1
Matěj Hybš (Vysočina Jihlava) 9/0
Tomáš Kalas (Middlesbrough/Chelsea) 20/0
Pavel Kadeřábek (Sparta Praha) 4/0

Záložníci
Martin Frýdek (Slovan Liberec) 8/0
David Houska (Sigma Olomouc) 13/0
Ladislav Takács (Teplice) 5/1
Lukáš Masopust (Jablonec) 8/0
Ondřej Petrák (Norimberk) 10/1
Tomáš Přikryl (Dukla Praha/Sparta Praha) 10/2
Michal Trávník (Slovácko) 7/2
Jaromír Zmrhal (Slavia Praha) 16/1
Jan Kliment (Vysočina Jihlava) 1/1
Ladislav Krejčí (Sparta Praha) 
6/0
Adam Jánoš (Vysočina Jihlava) 9/0

Útočníci
Václav Kadlec (Frankfurt/Sparta Praha) 13/7
Jiří Skalák (Mladá Boleslav) 14/1

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy