Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Magazín Českého snowboardingu 2022

Mám obavu, aby hráči všechnu tu zátěž vydrželi. Spokojený budu, až postoupíme na MS, tvrdí Šilhavý

Turbulentní rok má za sebou česká fotbalová reprezentace. Mistrovství Evropy bylo odloženo, národní tým se v Lize mistrů posunul do elitní skupiny, a navíc zvládl úskalí, která všem přinášelo řádění koronaviru. A trenér Jaroslav Šilhavý už vyhlíží, co nabídne rok příští. Mimo jiné třeba kvalifikaci na světový šampionát. Zápasy českého týmu odvysílá příští rok tradičně živě ČT sport a web ctsport.cz.

Radost českých fotbalistů
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

"Co obnášely srazy, bylo nestandardní. Srazy probíhaly vždy s čekáním na testy, kdo jo a kdo ne... To bylo frustrující," říká Šilhavý v rozhovoru pro ČT sport.

Je rád, že se s tím hráči i realizační tým vyrovnali. "A podařil se nám takový úspěch," poukazuje k áčkové skupině Ligy národů.

"Ostatní týmy to měly podobné, bylo to nastejno, ale dokázali jsme si s tím poradit, poznali jsme kluky v mezních situacích, poznali jsme o něco více hráčů, než by to bylo normálně. Zvládli jsme to a jsem velmi rád," dodává.

V kvalifikaci o MS 2022 se Češi utkají s Belgií, Walesem, Běloruskem a Estonskem. A zvláště Belgie působí trochu jako strašák. Dlouhodobě jeden z nejlépe hodnocených týmů v žebříčku FIFA bude podle Šilhavého celkovým favoritem šampionátu v Kataru.

"Belgie už nějakou dobu je na čele žebříčku, to hovoří za vše. Skvělí hráči: Lukaku, De Bruyne. Určitě to je favorit číslo jedna. Nejen naší skupiny, ale celého mistrovství světa. Pokusíme se o zázrak," ví reprezentační kouč.

Podceňovat ale nehodlá ani další soupeře. "Wales měl také zajímavé výsledky a výkony, s ním se asi utkáme o to druhé, barážové místo. Ale nechci opomíjet Bělorusy a Estonce, kteří nebudou chtít být kompars. Ale věřím, že je sportovně zvládneme. Spokojený budu, až bude po a postoupíme. Ale byly tam horší skupiny," doplňuje pro pořad Můj fotbal.

Jaroslav Šilhavý
zdroj: ČTK autor: Petr David Josek

Vedle kvalifikace čeká týmy také Euro. To vše doprovázané restrikcemi kvůli covidové pandemii.

"Bude to pro kluby a jednotlivé hráče zatěžkávací. Naše liga začíná hned v lednu, kluci budou mít minimální čas na odpočinek a přípravu a hned zase jedou. Z toho mám trochu obavy, aby vydrželi zdraví a měli formu a abychom mužstvo mohli postavit silné."

Důležité podle něj bude nachystat se zejména na kvalifikaci MS. "V přípravě si můžete něco vyzkoušet. Neříkám, že je to pro kluby úplně ideální, ale máme pětičlennou skupinu, budeme hrát přípravu a můžeme něco vyzkoušet," říká Šilhavý. Připravné zápasy proběhnou nejspíš na podzim, jejich pořadí ještě určeno nebylo.

Nejen A-tým však čekají dva vrcholy roku, mužstvo do jednadvaceti let se těší na ME. Šilhavý už nyní ladí spolupráci s trenérem Karlem Krejčím. "Oni to mají rozdělené do dvou částí. Alex Král, který by tam ještě patřil, tak jsme říkali, že ne," líčí k potenciální výpomoci.

"Na posledním srazu, kdy jeli do Řecka, jsme se domlouvali, že bychom Adama Hložka uvolnili, ale bohužel se zranil. Spolupráce probíhá a věřím, že bude pro něj i pro nás dobrá," dodává Šilhavý.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články