Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej v 10 minutách

Na zápas v Barceloně se nedá zapomenout, řekl Bílek. Od týmu chce i sebedůvěru

V Barceloně si trenér plzeňských fotbalistů Michal Bílek zahrál v únoru 1991 za Betis Sevilla, ve středu poznají kouzlo legendárního stadionu Camp Nou jeho svěřenci v úvodním utkání Ligy mistrů. Bývalý reprezentační kouč od nich mimo jiné chce i víru v to, že na hřišti velkého favorita můžou bodovat.

"Na žádný zápas na Camp Nou se nedá zapomenout. Odehrál jsem tu jedno utkání za Betis, prohráli jsme 2:4, ale vzpomínky jsou krásné. Myslím, že takhle to cítí i moji hráči. Hrozně se na to těší, protože vědí, že zahrát si takový zápas mohou jen jednou za život," řekl Bílek.

Před soubojem s "Blaugranas" je jako trenér klidnější, než byl jako hráč. "Tehdy byla situace v Betisu taková, že jsme hráli o sestup. Věděli jsme, že bude nesmírně těžké něco uhrát. Jsme v podobné situaci, ale jsme vítěz české ligy a mužstvo je daleko sebevědomější, než byl Betis," mínil Bílek.

Západočeši chtějí do skupiny C, kde jsou i další giganti Bayern Mnichov a Inter Milán, vstoupit s respektem k domácím, ale i sebevědomě. "Víme, proti jaké kvalitě hrajeme, ale náš tým má také svou kvalitu. Určitě jsme outsiderem celé skupiny a nemáme co ztratit. Hrozně bych si přál, aby všichni hráči nejen podali dobrý výkon, ale aby věřili tomu, že se v Barceloně dá něco udělat," prohlásil sedmapadesátiletý kouč.

"K tomu nestačí jen dobře pracovat, ale musí být i obrovská dávka sebedůvěry. Víme, že budeme pod obrovským tlakem, a pokud chceme získat nějaký bod, z tlaku musíme konstruktivně vyjít a být nebezpeční pro soupeřovu branku," přidal Bílek.

Plzeňští podle něj sílu Barcelony dobře znají. "Jedná se o mimořádný tým, který ještě v posledním přestupním termínu výborně posílil. Víme, že hru mají založenou na držení míče. Ať bude vepředu hrát kdokoli, mají obrovskou kvalitu. Víme, jak budeme chtít hrát. Uvidíme, na co naše kvality budou stačit," uvedl Bílek.

Z českých mužstev se v Barceloně naposled představila pražská Slavia, která ve skupině Champions League v roce 2019 senzačně remizovala 0:0. "Slavia tady odehrála opravdu skvělý zápas. Vytvořila hodně úzký blok a její defenziva byla výborná. My hrajeme trošku jinak, měli blok o malinko víc vytažený. Ponaučení je pouze to, že pozornost směrem dozadu musí být maximální," upozornil Bílek.

"My se bavíme hodně o jejich ofenzivních hráčích, útočníci mají obrovskou kvalitu a je tam velká síla, ale ve středu pole jsou neméně nebezpeční hráči. Jestli jsou to Pedri, Gavi nebo kdokoli jiný, kdo nastoupí. Do ofenzivy se zapojují také, mají velmi dobré náběhy na hrot a tohle všechno musíme eliminovat," doplnil bývalý záložník.

Rád by sérii Viktorie bez porážky natáhl na 35 soutěžních duelů. "Kdyby se to podařilo, tak bychom měli obrovskou radost. Víme, jak je těžké tady získávat body. Na druhou stranu se to v prvním kole španělské ligy povedlo Vallecanu, které uhrálo remízu 0:0. Všechno je možné a budeme se snažit tu šňůru natáhnout," zakončil Bílek.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články