Fenerbahce zdolalo Lugano i doma, Slovan Bratislava v odvetě deklasoval Celje

Fenerbahce zvítězilo v domácí odvetě 2. předkola Ligy mistrů 2:1 nad Luganem a v součtu s úvodní výhrou 4:3 postoupilo dál. Český záložník Roman Macek strávil celé utkání na lavičce hostů. Do hry se nedostal ani obránce Jurij Medvěděv, jehož Slovan Bratislava deklasoval doma 5:0 slovinské Celje a v dalším kole ho čeká APOEL Nikósie.

Radost fotbalistů Fenerbahce
zdroj: x.com/Fenerbahce

Lugano smazalo manko z úvodního duelu už v sedmé minutě, kdy se prosadil Belhadj. Fenerbahce ale srovnalo po hodině hry zásluhou kanonýra Džeka a v nastavení přidal druhou branku Szymaňski. Svěřenci kouče Mourinha se ve 3. předkole střetnou s Lille.

Slovan hrál před týdnem při remíze 1:1 ve Slovinsku většinu utkání v oslabení. Tentokrát se  role otočily, když už v 16. minutě dostal červenou kartu Vukliševič.

Domácí Tolič navíc hned skóroval z nařízeného přímého kopu. Ještě do pauzy přidal další trefu Strelec, který se prosadil podruhé po změně stran. Další góly přidali Mak s Barsegjanem.

Odvetná utkání 2. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Karabach – Lincoln Red Imps (Gibr.) 5:0 (3:0)
Branky: 17., 31. a 44. Juninho, 66. Benzia, 72. Andrade. První zápas 2:0, postoupil Karabach.

Petrocub (Mold.) – APOEL Nikósie 1:1 (0:0)
Branky: 60. Platica – 65. Marquinhos. První zápas 0:1, postoupil APOEL.

The New Saints (Wal.) – Ferencváros Budapešť 1:2 (0:1)
Branky: 90.+1 Daniels – 43. Zachariassen, 62. Rommens z pen. První zápas 0:5, postoupil Ferencváros.

Slovan Bratislava – Celje 5:0 (2:0)
Branky: 30. a 72. Strelec, 17. Tolič, 60. Mak, 75. Barsegjan. ČK. 16. Vukliševič (Celje). První zápas 1:1, postoupil Slovan.

Klaksvík (Faer. ostr.) – Malmö 3:2 (1:1)
Branky: 65. a 90.+5 Frederiksberg, 2. Berntsson – 13. Bolin, 59. Christiansen z pen. První zápas 1:4, postoupilo Malmö.

Nemistrovská část:

Fenerbahce Istanbul – Lugano 2:1 (0:1)
Branky: 59. Džeko, 90.+3 Szymaňski – 7. Belhadj. První zápas 4:3, postoupilo Fenerbahce.