Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Golf Time

Bylo to na lepší výsledek, myslí si Limberský. Matějů hrál nejlepší fotbal v životě

Plzeň - Podle obránce Davida Limberského měli fotbalisté Plzně rozhodně na to, aby uhráli s Ludogorcem Razgrad v odvetě 4. předkola Ligy mistrů lepší výsledek než remízu 2:2, která jim po úvodní prohře 0:2 z Bulharska nestačila k postupu. Viktoria chtěla podle Limberského po nepovedeném vstupu do sezony ukázat, že má stále nějakou úroveň, a věří, že ještě neřekla poslední slovo. Obránce Aleš Matějů byl rád, že se svými spoluhráči předvedl výkon, na kterém jde stavět.

Virgil Misidjan (vlevo) z Razgradu a David Limberský z Plzně
zdroj: ČTK

"Myslím, že to bylo na lepší výsledek, než jak to nakonec dopadlo. Nevím, jestli by to stačilo na postup. Ale nějaké určité momenty tam rozhodovaly. Především jsme však hráli dobře a od takového výkonu bychom se měli odrazit," řekl Limberský.

Potěšilo ho, že Plzeň dokázala zareagovat na víkendovou porážku 0:2 v lize se Zlínem a proti Razgradu naopak předvedla nejlepší výkon za poslední dobu. "Hodně jsme se na ten zápas hecovali, chtěli jsme ukázat, že tento tým má ještě nějakou úroveň. Snažili jsme se celý zápas rvát o co nejlepší výsledek," prohlásil Limberský.

Je nám líto, video expirovalo.
Matějů: Ukázali jsme, že s Plzní se musí stále počítat

"Hrozně to mrzí, jelikož jsme na ně samozřejmě měli, ale v takovém zápase, když dostanete gól a musíte dávat další tři, to je ohromně těžké. Ale šance tam byly. Hráli jsme do poslední minuty a škoda, že to nedopadlo. Můžeme být na sebe hrdí, že jsme to takhle odmakali. Nedá se nic dělat a musíme počítat s Evropskou ligou," řekl Matějů.

"Myslím, že je to hodně v hlavě. Když budeme víc držet pospolu, více se hecovat na každý jeden zápas, tak jsme ještě neřekli poslední slovo. Nemládneme, ale kvalita našeho týmu je pořád obrovská a ještě to tuto sezonu ukážeme," doplnil Limberský.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Plzeň - Ludogorec Razgrad

Nechtěl se příliš vymlouvat na to, že Plzeň poškodili rozhodčí, kteří před vyrovnávacím gólem Razgradu neodpískali evidentní soupeřovu ruku a pak chybně pro domnělý ofsajd neuznali gól Marka Bakoše. "Také jsem si myslel, že to byla ruka, ale rozhodčí nepískal. Těch sporných verdiktů tam bylo víc... My jsme udělali maximum na hřišti," podotkl.

Na španělského rozhodčího Alberta Undiana Mallenca se Matějů nezlobil. "Nemůžeme nic dělat, rozhodčí jsou páni na hřišti a musíme je respektovat," prohlásil. "My jsme do toho šli hodně tvrdě, už před zápasem jsme si říkali, že musíme do nich šlapat. Když to byl faul, rozhodčí to písknul. On to někdy vidí líp a vidí to z lepšího úhlu. My jsme v emocích a musíme to respektovat," dodal Matějů, jenž patřil k nejlepším na hřišti. Vedle gólové hlavičky ze 64. minuty také například na brankové čáře zastoupil gólmana Matúše Kozáčika.

Souboj Marka Bakoše s Cosminem Motim
zdroj: ČTK autor: Němeček Pavel

"Tohle byl zatím asi můj největší zápas v životě. Doufám, že to bude takhle pokračovat a budeme hrát takový fotbal. Dá se od toho odrazit, je to cesta k lepším výkonům," konstatoval dvacetiletý bek. "Bylo vidět, že pokud takhle budeme hrát, můžeme hrát s každým soupeřem a o ty nejvyšší příčky ve všech soutěžích," doplnil Matějů.

Limberský věděl, že o postup se Plzeň připravila už v Bulharsku, kde nedala gól. "Myslím, že když hrajete první zápas venku, měli byste vstřelit gól. Kdybychom prohráli 1:2, dnešní zápas by byl zase úplně jiný. Ale to je jen kdyby. Prohráli jsme 0:2 a když venku nedáte gól, je pak odveta hrozně složité," uvedl.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy