Následuje
Cyklotoulky

Zápas nás asi bude bolet, ale chceme urvat tři body, říká Suchý před Černou Horou

Stoper národního týmu Marek Suchý tuší, že ho čekají další tvrdé souboje s útočníky, tentokrát černohorskými. Obránce fotbalové reprezentace se připravuje na kvalifikační duel na mistrovství Evropy v Olomouci proti Černé Hoře a nabádá k lepší koncentraci už od úvodu utkání na rozdíl od pátečního zápasu s Bulharskem, kde Češi prohrávali od třetí minuty. Přímý přenos utkání sledujte zítra od 20:15 na programu ČT sport či webu ctsport.cz.

Marek Suchý (vlevo) v souboji s Ismailem Isou z Bulharska
zdroj: ČTK autor: Deml Ondřej

"Určitě se chceme poučit z toho začátku, který se nám nepovedl proti Bulharsku, takže od první vteřiny mít koncentraci na nejvyšší úrovni a potvrdit to na hřišti. Hrajeme doma a chceme přidat další tři body a navázat na to páteční vítězství," řekl Suchý.

"Čekáme další těžké utkání, jako jsme ho čekali proti Bulharsku. Černá Hora má podobné šikovné hráče do ofenzivy, kteří umí s balonem. Do ofenzivy se zapojují v poměrně dost lidech. Pro nás ten úkol zní stejně," doplnil zkušený obránce, který při absenci Bořka Dočkala a Vladimíra Daridy převzal kapitánskou pásku.

Svěřenci Jaroslava Šilhavého po triumfu nad Bulharskem poskočili na druhé místo kvalifikační skupiny A za stoprocentní Anglii. Černá Hora je se dvěma body a skóre 3:7 poslední, navíc odehrála už tři zápasy.

"Každé vítězství je důležité z bodového hlediska i nálady v týmu. I před zápasem s Bulharskem jsme byli nažhaveni a vítězství nám v tom ještě pomohlo. Teď nás čeká poslední zápas sezony, takže jsme připraveni a odhodlaní tam nechat všechno. Víme, že to prostě nepůjde bez toho, aniž by nás to bolelo. V pátek někteří kluci měli křeče. Chceme tři body urvat," prohlásil Suchý.

Přestože chválil útočníka Patrika Schicka, který zápas s Bulharskem rozhodl dvěma góly, základem je podle něj týmové pojetí. "Samozřejmě na jeho kvality a umění spoléháme, ale chceme se prezentovat týmovým výkonem a nechceme to rozdělovat na to, že by to pár hráčů mělo táhnout. Samozřejmě takhle to v týmu funguje, hlavně při těch pozitivních výsledcích se můžou individuality ukázat a vylézt z toho, ale základ všeho je týmové pojetí," uvedl odchovanec Slavie.

Černohorci před duelem v Olomouci přišli o hlavního trenéra, protože srbský kouč Ljubiša Tumbakovič odmítl být na lavičce v pátečním zápase s Kosovem (1:1), jehož samostatnost Srbsko neuznává. Podle Suchého soupeře příliš neovlivní, že tým povede dvojice dosavadních asistentů Miodrag Džudovič a Dragoje Lekovič.

"Vždycky je taková změna nepříjemná, kór v takovém krátkém horizontu mezi zápasy. Ale myslím, že tím, že to převzali asistenti, že tam bude nějaká kontinuita a návaznost, takže budeme se na to připravovat takhle," prohlásil Suchý.

Politický kontext Tumbakovičova odvolání nekomentoval. "Nerad bych se k tomu vůbec vyjadřoval, co se tam děje, nebo neděje. My se soustředíme hlavně na nás a připravujeme se na soupeře podle jejich posledních zápasů. Chceme být připraveni co nejlíp a nic nepodcenit," dodal čtyřicetinásobný reprezentant, který po sezoně skončil v Basileji a je volným hráčem.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy