Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
55. Rallye Šumava Klatovy

Zápas nás asi bude bolet, ale chceme urvat tři body, říká Suchý před Černou Horou

Stoper národního týmu Marek Suchý tuší, že ho čekají další tvrdé souboje s útočníky, tentokrát černohorskými. Obránce fotbalové reprezentace se připravuje na kvalifikační duel na mistrovství Evropy v Olomouci proti Černé Hoře a nabádá k lepší koncentraci už od úvodu utkání na rozdíl od pátečního zápasu s Bulharskem, kde Češi prohrávali od třetí minuty. Přímý přenos utkání sledujte zítra od 20:15 na programu ČT sport či webu ctsport.cz.

Marek Suchý (vlevo) v souboji s Ismailem Isou z Bulharska
zdroj: ČTK autor: Deml Ondřej

"Určitě se chceme poučit z toho začátku, který se nám nepovedl proti Bulharsku, takže od první vteřiny mít koncentraci na nejvyšší úrovni a potvrdit to na hřišti. Hrajeme doma a chceme přidat další tři body a navázat na to páteční vítězství," řekl Suchý.

"Čekáme další těžké utkání, jako jsme ho čekali proti Bulharsku. Černá Hora má podobné šikovné hráče do ofenzivy, kteří umí s balonem. Do ofenzivy se zapojují v poměrně dost lidech. Pro nás ten úkol zní stejně," doplnil zkušený obránce, který při absenci Bořka Dočkala a Vladimíra Daridy převzal kapitánskou pásku.

Svěřenci Jaroslava Šilhavého po triumfu nad Bulharskem poskočili na druhé místo kvalifikační skupiny A za stoprocentní Anglii. Černá Hora je se dvěma body a skóre 3:7 poslední, navíc odehrála už tři zápasy.

"Každé vítězství je důležité z bodového hlediska i nálady v týmu. I před zápasem s Bulharskem jsme byli nažhaveni a vítězství nám v tom ještě pomohlo. Teď nás čeká poslední zápas sezony, takže jsme připraveni a odhodlaní tam nechat všechno. Víme, že to prostě nepůjde bez toho, aniž by nás to bolelo. V pátek někteří kluci měli křeče. Chceme tři body urvat," prohlásil Suchý.

Přestože chválil útočníka Patrika Schicka, který zápas s Bulharskem rozhodl dvěma góly, základem je podle něj týmové pojetí. "Samozřejmě na jeho kvality a umění spoléháme, ale chceme se prezentovat týmovým výkonem a nechceme to rozdělovat na to, že by to pár hráčů mělo táhnout. Samozřejmě takhle to v týmu funguje, hlavně při těch pozitivních výsledcích se můžou individuality ukázat a vylézt z toho, ale základ všeho je týmové pojetí," uvedl odchovanec Slavie.

Černohorci před duelem v Olomouci přišli o hlavního trenéra, protože srbský kouč Ljubiša Tumbakovič odmítl být na lavičce v pátečním zápase s Kosovem (1:1), jehož samostatnost Srbsko neuznává. Podle Suchého soupeře příliš neovlivní, že tým povede dvojice dosavadních asistentů Miodrag Džudovič a Dragoje Lekovič.

"Vždycky je taková změna nepříjemná, kór v takovém krátkém horizontu mezi zápasy. Ale myslím, že tím, že to převzali asistenti, že tam bude nějaká kontinuita a návaznost, takže budeme se na to připravovat takhle," prohlásil Suchý.

Politický kontext Tumbakovičova odvolání nekomentoval. "Nerad bych se k tomu vůbec vyjadřoval, co se tam děje, nebo neděje. My se soustředíme hlavně na nás a připravujeme se na soupeře podle jejich posledních zápasů. Chceme být připraveni co nejlíp a nic nepodcenit," dodal čtyřicetinásobný reprezentant, který po sezoně skončil v Basileji a je volným hráčem.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy