Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO 2024 Německo

Vyhrát v Polsku a pak hurá do Olomouce. Chytil o (ne)ruce v Albánii a reprezentačních snech

Je vidět, že si vzpomene. I měsíc po utkání v Albánii je útočník Mojmír Chytil přesvědčený, že rukou prostě nezahrál a červenou kartu tak dostál neprávem. Teď už je ale upřen na dvojzápas kvalifikace o Euro, který rozhodne o tom, zda reprezentace příští rok pojede do Německa, či nikoli. Přímé přenosy utkání s Polskem a Moldavskem odvysílá v pátek a v pondělí ČT sport a ČT sport Plus.

Chytil před měsícem v Albánii, kde český celek prohrál 0:3, obdržel na konci první půle za nepříznivého stavu 0:1 druhou žlutou kartu za to, že podle rozhodčího Dannyho Makkelieho dostal míč za čáru úmyslně rukou.

Slávistický útočník je stále přesvědčen, že se zkušený nizozemský sudí zmýlil, že vyloučen neměl být a branka měla platit. Chytil kvůli jednozápasovému trestu vynechal domácí duel s Faerskými ostrovy (1:0).

"Viděl jsem tu situaci asi tisíckrát. Za mě je to pořád rameno, ale už je to za mnou. Teď se soustředím na Polsko. Samozřejmě bych to chtěl nějak odčinit nebo hlavně pomoci týmu. To je cíl, vyhrát v Polsku," řekl Chytil.

Více o reprezentaci k poslechu ve Fotbal fokus podcastu:

Český tým má před posledními dvěma zápasy kvalifikace výhodnou pozici. K postupu na šampionát v příštím roce do Německa mu bez ohledu na další výsledky stačí na závěr skupiny doma porazit Moldavsko. Pravděpodobně by ho na závěrečný turnaj poslaly i dvě remízy.

"Jdeme do toho s tím, že chceme postoupit na Euro. Chceme zvládnout zápas v Polsku a poté s Moldavskem. Chceme oba zápasy vyhrát, jiné nastavení ani mít nemůžeme," prohlásil Chytil.

Jeho celek může slavit postup už po předposledním utkání v pátek v Polsku. Vedle vlastního vítězství by k tomu ale potřeboval i zaváhání Moldavska, které o necelé tři hodiny dříve přivítá lídra tabulky Albánii. "Myslím, že trenéři nám to nezakážou sledovat, ale my se soustředíme hlavně na náš zápas. Chceme Polsko porazit, je to v našich rukou," řekl Chytil.

Hodně se těší na druhý zápas s Moldavskem v Olomouci, kde fotbalově vyrostl." Jako víceméně odchovanec Olomouce to považuji za správné místo (pro utkání)," uvedl s úsměvem. "Zápas je dlouho dopředu vyprodaný. Takže myslím, že bude skvělá atmosféra, jako vždy v Olomouci na reprezentaci bývá. Moc se na to těším, ale doufám, že bude rozhodnuto už dříve," doplnil Chytil.

Vloni v listopadu v Olomouci při premiéře za reprezentaci zaznamenal hattrick a prvními třemi brankami pomohl k vítězství 5:0 v přípravě nad Faerskými ostrovy.

"Vzpomínám na to. Byl to můj první reprezentační zápas a takhle se povedlo. Samozřejmě bych to rád zopakoval, a to v každém zápase. Ale není to jen o gólech, chci pomoci týmu. Ať dá gól kdokoliv," řekl Chytil.

Na Hané bude mít velkou podporu blízkých. "Někteří kamarádi kupovali lístky ještě v době, kdy jsem jim říkal, že zatím nevím, jestli budu v nominaci. Budu tam mít dost známých, kamarádů i rodiny, přesné číslo ale ještě nevím," podotkl s úsměvem Chytil, který na sraz dorazil poté, co se Slavií zvítězil v Evropské lize nad AS Řím 2:0 a v lize následně uspěl právě na půdě Olomouce.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články