Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sokolský zpravodaj

Z málem vynechaného hráče autorem vítězné trefy. Neprožíval jsem to, řekl Schranz

Zdálo se, že se proti Panathinaikosu v 3. předkole Evropské konferenční ligy nedostane ani na soupisku. Ivana Schranze trenéři Slavie ale nakonec dopsali a udělali velice dobře. Slovenský univerzál naskočil v zápase a právě jeho trefa se stala vítěznou při triumfu 2:0. Kouč Jindřich Trpišovský si tah pochvaloval a napůl v žertu uvedl, že se snažil zmást soupeře. Sám hráč situaci příliš neřešil. 

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih a ohlasy utkání Slavia - Panathinaikos

"Nijak zvlášť jsem to neprožíval. Každý ví, že ve Slavii je obrovská konkurence, na každý post je strašně moc hráčů. Trenéři musejí někdy udělat těžké rozhodnutí. Nakonec to vyšlo tak, že jsem tam byl dopsaný a nastoupil v základní sestavě. Jsem za to vděčný. Jsem rád, že to vyšlo i takhle gólově a mohl jsem pomoci mužstvu," řekl Schranz.

Skóre zápasu v Edenu otevřel v druhé minutě nastavení úvodního poločasu na druhý pokus po velkém závaru ve vápně. "Už předtím měl Linži (Ondřej Lingr) obrovskou šanci. Pak tam byla skrumáž po rohu. Už první hlavičku jsem mohl proměnit, mohl jsem zakončit důrazněji. Naštěstí se to odrazilo zase ke mně, to už pak byla trochu lehčí pozice a podařilo se mi to trefit," pochvaloval si Schranz.

Na soupisce na poslední chvíli nahradil beka Davida Juráska. Kluby mohou v pohárech nejpozději 24 hodin před úvodním duelem dvojzápasu udělat dvě změny. "Ivan už od víkendu věděl, že ho na soupisku dopíšeme. Jsme rádi i za jeho výkon, po střídání Douděry byl skvělý i na beku. Pracoval skvěle, dal gól. Jsme rádi, že z pozice takhle mimo soupisku šel do základní sestavy a rozhodl nebo udal směr zápasu," řekl Trpišovský.

Schranzovo umístění na soupisku do poslední chvíle tajil i kvůli soupeři. "Chtěli jsme je zmást, aby se na něj nepřipravovali," dodal s úsměvem.

Schranz těží z toho, že je velmi univerzální. V útoku může nastoupit na jakékoli pozici a dnes dohrával na pravém beku. "Není to lehké se vždy přeorientovat. Celou přípravu jsem strávil v obraně a tentokrát jsem hrál na křídle. Ale je mi to vlastní, jsem na to zvyklý a není to pro mě problém," poznamenal.

"Vždy mě to víc táhlo do útoku, odjakživa jsem byl útočník a prostor si umím najít. Asi mám i jiné vlastnosti, které trenéři ode mě potřebují. Takže když mě potřebují na takové nebo jiné pozici, jsem za to rád. Mám radost, že můžu hrát," doplnil.

Schranz věří, že Slavia za týden v odvetě v Řecku stvrdí postup. "Jsme rádi, že se nám povedlo zvítězit. Důležité je také to, že jsme neinkasovali. Myslím, že máme první poločas dobře rozehraný. Musíme stejně přistoupit i k odvetě, podat minimálně tak dobrý výkon a zvládnout to i tam," uvedl Schranz.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články