Další účinkování v Konferenční lize si vybojovalo Lazio i Fiorentina

Hráči Lazia Řím uhráli v odvetě úvodního kola play-off Evropské konferenční ligy remízu 0:0 na hřišti Kluže a uhájili postup do osmifinále. Dál jde také Šeriff Tiraspol, který výhrou 3:1 na stadionu Partizanu Bělehrad otočil nepříznivý stav z úvodního duelu. fotbalisté Fiorentiny porazili 3:2 Bragu a v součtu s venkovní výhrou 4:0 jsou také v osmifinále. Dál jde i Lech Poznaň po domácím triumfu 1:0 nad Bodö/Glimt.

Braga po úvodním debaklu dokázala souboj s Fiorentinou zdramatizovat a ve 34. minutě vedla 2:0. Záhy ale snížil Mandragora a po změně stran dokonaly "fialky" obrat. Vítěznou trefu si připsal v 83. minutě útočník Cabral, jenž dal v posledních třech soutěžních zápasech čtyři góly.

Favorizované Lazio se znovu mohlo spolehnout na defenzivu, která neinkasovala třetí soutěžní utkání v řadě a uhájila náskok 1:0 z prvního zápasu. Kluž, jež postoupila ze skupiny i přes pražskou Slavii, navíc dohrávala od 77. minuty bez vyloučeného Muhara.

Jednogólový náskok měl i Partizan a po Menigově trefě brzy vedl i v odvetě. Šeriff ale skóre otočil po Badolově penaltě a dvou trefách Diopa. Celek z Bělehradu prohrál na jaře i druhé domácí utkání.

Dvojzápas Lech Poznaň – Bodö/Glimt rozhodl jedinou brankou v 63. minutě útočník Ishak. Český mládežnický reprezentant Lucas Kubr se v dresu norského týmu na hřiště z lavičky nedostal.

Anderlecht smazal manko z úvodního duelu a po výsledku 2:1 dovedl doma dvojzápas s Ludogorcem Razgrad do penaltového rozstřelu. V něm se blýskl dvacetiletý gólman Verbruggen, jenž chytil všechny tři pokusy soupeře a zařídil Anderlechtu postup.

Rozstřel rozhodl rovněž souboj druhého belgického zástupce Gentu s Karabachem. Gent zvítězil po prodloužení 1:0 a na penalty 5:3, rozhodl neproměněný Benziův pokus ze čtvrté série.

V utkání Dnipro – AEK Larnaka gól nepadl, bezbrankový výsledek stačil kyperskému celku.

Odvetná utkání 2. kola fotbalové Evropské konferenční ligy:

Kluž – Lazio Řím 0:0
ČK: 77. Muhar (Kluž). První zápas 0:1, postoupilo Lazio.

Dnipro  AEK Larnaka 0:0
První zápas 0:1, postoupila Larnaka.

Partizan Bělehrad  Šeriff Tiraspol 1:3 (1:2)
Branky: 14. Meniq - 45.+1 a 47. Diop, 21. Badolo z pen. První zápas 1:0, postoupil Šeriff.

Anderlecht Brusel  Ludogorec Razgrad 2:1 po prodl. (2:1, 1:0), na pen. 3:0
Branky: 13. vlastní Russo, 68. Verschaeren - 71. Thiago. ČK: 97. Piotrowski (Ludogorec). První zápas 0:1, postoupil Anderlecht.

Basilej  Trabzonspor 2:0 (1:0)
Branky: 13. Amdouni, 77. Zeqiri. První zápas 0:1, postoupila Basilej.

Lech Poznaň  Bodö/Glimt 1:0 (0:0)
Branka: 63. Ishak. První zápas 0:0, postoupil Lech.

Fiorentina  Braga 3:2 (1:2)
Branky: 37. Mandragora, 58. Saponara, 83. Cabral - 17. Castro, 34. Djaló. První zápas 4:0, postoupila Fiorentina.

Gent  Karabach 1:0 po prodl. (1:0, 0:0), na pen. 5:3
Branka: 74. Gift. První zápas 0:1, postoupil Gent.