Následuje
Branky, body, vteřiny

Kadlec se podílel na výhře Frankfurtu, fotbal ale zastínily násilnosti fanoušků

Salcburk – Václav Kadlec po vydařeném jaře ve Spartě bojuje o návrat do sestavy bundesligového Frankfurtu. V přípravě s Leedsem vystřídal do hry v 60. minutě a byl tak u vítězného gólu Reinartze, který otočil na konečných 2:1 pro německý celek. Kadlecovo představení ovšem zastínily rozsáhlé násilnosti fanoušků. Při potyčkách po úterním zápase v rámci soustředění v Rakousku bylo zatčeno 25 výtržníků. Při zásahu, který si vyžádal i nasazení slzného plynu, bylo zraněno několik lidí. 

Příprava Leedsu s Frankfurtem vyvrcholila střetem radikálních příznivců
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst/imago sportfotodienst

"Angličtí fanoušci zpívali, všechno se zdálo být v přátelském duchu. A pak po zápase se najednou do sebe dvě skupiny navzájem pustí," řekl šokovaný funkcionář, podle něhož to vypadalo, jako by si bitku předem domluvili.

Po závěrečném hvizdu na hřišti v Eugendorfu vyběhlo několik fanoušků Leedsu směrem k příznivcům Frankfurtu. Ti je podle členů bezpečnostní služby začali okamžitě provokovat, házet po nich lahve a nakonec na ně zaútočili. Policii se na stadionu podařilo oba tábory oddělit, později se ale hooligans plnou silou střetli v centru města.

Mezi zatčenými je 21 fanoušků německého klubu, zranění utrpěli dva policisté a tři příznivci Leedsu. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy