Sportfilm festivalové ozvěny 2024

Jurásek si v přípravě zahrál proti Ronaldovi, na tom si elegantně smlsl Di María

David Jurásek s Benficou Lisabon v přípravném utkání zvítězil 4:1 nad an-Nasrem, za který nastoupila portugalská fotbalová hvězda Cristiano Ronaldo. Osmatřicetiletého kanonýra ovšem zdaleka zastínil argentinský mistr světa Ángel Di María.

Cristiano Ronaldo v dresu an-Nasr
zdroj: Reuters

Dvaadvacetiletý Jurásek, letní posila z pražské Slavie, odehrál za Benficu na levém kraji obrany úvodní poločas. V něm saúdskoarabskému soupeři vstřelil dva góly Goncalo Ramos a jeden Di María.

Bývalý křídelník Realu Madrid, Manchesteru United, Paris St. Germain nebo Juventusu Turín ještě víc než brankou zaujal akcí ze 43. minuty, kdy si akrobaticky obhodil Ronalda. Frustrovaný pětinásobný vítěz Zlatého míče následně svého někdejšího spoluhráče z Realu Di Maríu povalil na zem.