Chance Extraliga 2024/2025

Italští mladíci oplatili Portugalcům porážku ze skupiny a slaví evropský titul

Triumf na mistrovství Evropy fotbalistů do 19 let slaví Italové. Portugalce, se kterými v základní skupině prohráli 1:5, tentokrát porazili 1:0 zásluhou branky, o kterou se postaral v devatenácté minutě obránce Michael Kayode.

Sestřih utkání Portugalsko – Itálie

Zatímco ve skupině šlo o jasnou záležitost ve prospěch Portugalců, alespoň co se týče výsledku, tak ve finálovém utkání to byla jiná káva.

Byli to totiž spíše Italové, kteří měli více ze hry a odměnou jim byla situace z devatenácté minuty, kdy skóre utkání otevřel obránce Kayode, který si vyskočil na centr z levé strany a přesně hlavou zakončil.

V osmadvacáté minutě hned nadvakrát proti dvěma Portugalcům zachraňoval situaci italský gólman Mastrantonio. Štěstí při Italech stálo po necelé hodině hry, kdy se od jednoho ze zadáků odrazil míč jen těsně vedle jejich branky.

O tři minuty později se opět blýskl proti portugalské šanci Mastrantonio, a když se neujala ani závěrečná střela Herculana, mohli fotbalisté v modrých dresech začít slavit.