FORTUNA: NÁRODNÍ LIGA 2023/2024

Inter spasil v nastavení Frattesi, po vítězství v Udine vede i nadále ligu o 14 bodů

Roli favoritů ustáli, ale řádně se zapotili. Fotbalisté Interu Milán otočili zápas na stadionu Udine a v závěru vybojovali výhru 2:1. V páté minutě nastaveného času rozhodl z dorážky Davide Frattesi. Sedm kol před koncem mají Nerazzurri na prvním místě Serie A čtrnáctibodový náskok před AC Milán.

Davide Frattesi z Interu Milán oslavuje gól v Udine
zdroj: REUTERS

V prosinci Inter deklasoval doma Udine 4:0 a také tentokrát měl nad soupeřem bojujícím o záchranu velkou převahu, ale dlouho ji nedokázal zúročit. Ve 40. minutě šli navíc do vedení Friulani – přihrávka Lazara Samardžiče z rohu velkého vápna totiž skončila překvapivě až v síti.

V 55. minutě ale vyrovnal Hakan Calhanoglu z penalty nařízené za faul brankáře Maduky Okoyeho na útočníka Marcuse Thurama. Když už se zdálo, že Udine sedmnáctým nerozhodným výsledkem potvrdí pozici remízového krále soutěže, napálil Lautaro Martínez míč do tyče a z dorážky vstřelil rozhodující gól střídající Frattesi.

Udine získalo z posledních tří zápasů jen bod a nad sestupovým pásmem má pouze dvoubodový náskok.

Italská fotbalová liga – 31. kolo:

Udine – Inter Milán 1:2 (40. Samardžič – 55. Calhanoglu z pen., 90.+5 Frattesi).