Chance Extraliga 2024/2025

Inter Milán si pochutnal na Fiorentině a v Serii A je nadále stoprocentní

Vynikající formu mají v úvodu ročníku fotbalisté Interu Milán. Ve 3. kole italské ligy porazili na San Siru 4:0 Fiorentinu a úspěšně zvládli i třetí ligový zápas. "Nerazzurri" navíc stále neinkasovali a v čele soutěže jsou o skóre před městským rivalem AC. Třetí je Juventus po vítězství 2:0 v Empoli.

Fotbalisté Interu Milán oslavují gól v Serii A
zdroj: REUTERS

Inter se ujal vedení ve 23. minutě po Thuramově hlavičce. Francouzský reprezentant dal první branku v Serii A po letním příchodu z Mönchengladbachu. Thuram navíc připravil v 53. minutě gól Martínezovi a vzápětí zvýšil z penalty Calhanoglu.

Skóre uzavřel v 73. minutě znovu Martínez, nově nejlepší střelec soutěže. Argentinský útočník pěti góly v úvodních třech kolech napodobil krajana Icardiho, jemuž se to samé v dresu Interu povedlo v roce 2017. Fiorentina, které opět chyběl nemocný záložník Barák, prohrála poprvé v ligovém ročníku.

Juventus nezaváhal v Empoli

Juventus uspěl 2:0 na stadionu Empoli a podruhé v sezoně vyhrál venku. Ve 24. minutě otevřel skóre z dorážky obránce Danilo. Zvýšit mohl z penalty Vlahovič, ale gólman Berisha, který nechybí v albánské nominaci pro zápas kvalifikace o Euro proti české reprezentaci, jeho pokus zneškodnil. Pojistku nakonec přece jen přidal v 82. minutě Chiesa. "Stará dáma" je v tabulce třetí, Empoli naopak bez bodu poslední.

O vítězství FC Turín 1:0 nad FC Janov rozhodl ve čtvrté minutě nastavení Radonjič. Obránce Zima zůstal celý zápas na lavičce turínského celku.

Italská fotbalová liga – 3. kolo:

Sassuolo – Hellas Verona 3:1 (64. a 73. z pen. Berardi, 11. Pinamonti - 56. Ngonge), AS Řím – AC Milán 1:2 (90.+2 Spinazzola - 9. Giroud z pen., 48. Leao), FC Turín – FC Janov 1:0 (90.+4 Radonjič), Inter Milán – Fiorentina 4:0 (53. a 73. Martínez, 23. Thuram, 58. Calhanoglu z pen.), Boloňa – Cagliari 2:1 (60. Zirkzee, 90. Fabbian - 22. Luvumbo), Udine – Frosinone 0:0, Bergamo – Monza 3:0 (42. a 62. Scamacca, 34. Ederson), Neapol – Lazio Řím 1:2 (32. Zieliňski – 30. Luis Alberto, 52. Kamada), Empoli – Juventus 0:2 (24. Danilo, 82. Chiesa), Lecce – Salernitana 2:0 (6. Krstovič, 90.+8 Strefezza z pen.).