Ighalo se vrátil z Číny do Anglie pomoci United a nevadí mu ani nižší plat

Je mu třicet, v sedmnácti zápasech čínské Superligy v této sezoně za Šanghaj Šenhua nastřílel deset gólů a v zimním přestupním termínu byl o něho velký zájem. Nakonec útočníka Odiona Ighala získal do konce sezony na hostování Manchester United, který je v tabulce až sedmý a na suverénně vedoucí Liverpool ztrácí po 25. kole propastných 38 bodů a druhý Manchester City 16.

Fotbalista, který má za sebou tři sezony v Premier League v dresu Watfordu, odešel v roce 2017 do Číny a nyní se vrátil zpět a přistoupil i na snížení platu.

"Zájem měly i další kluby, ale řekl jsem agentovi, že pokud to bude možné, chci do United," řekl bbc.com nigerijský reprezentant, kterému se tak splnil sen.

"Když budeš chtít do United, tak se budeš muset smířit se snížením platu, řekl mi agent a já odpověděl: Je mi to jedno. Chci do United, dohodni to, řekl jsem mu," vzpomínala posila slavného klubu, jak jednání probíhalo.

Agent jej vzbudil poslední přestupový den ve 23 hodin čínského času a v sedm ráno byla dohoda hotová. "Zavolal jsem mámě a ta byla šťastná, plakala," vzpomínal Ighalo, co se dělo po dořešení kontraktu. "I všichni moji spoluhráči ve Watfordu věděli, že jsem vždycky miloval Manchester United a fandil jsem mu," tvrdí.

Ighalo, stejně jako vedení United, doufá, že může zvednout útočnou sílu týmu. "Jsem rychlý, silný, mám dobrou techniku," říká sebevědomě. "Martial i Rashford útočí rádi po stranách, takže je třeba někdo, kdo dokáže udržet míč ve středu útoku," říká Ighalo.

Bývalý anglický reprezentant Mark Hughes má jasno: "Takový typ hráče, jako je Ighalo, United potřebují, a když bude chtít on, tak týmu hodně pomůže," řekl pro skysports.com.

Do pondělí 17. února, kdy po krátké zimní pauze nastoupí United na stadionu Chelsea, má Ighalo čas, aby zaujal kouče Solskjaera a dostal šanci.