Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Magazín Evropské ligy UEFA

Hodgson: Obrat s Němci byl dosud nejlepší večer. Nesmíme ale lítat v oblacích

Berlín – Byla to sice jenom příprava, ale trenéru Anglie Royi Hodgsonovi dala spoustu důvodů k radosti. Jeho svěřenci v Německu předvedli velký obrat, když smazali dvojbrankovou ztrátu a vyhráli 3:2 gólem v nastavení. Albion tak potvrdil formu z kvalifikace mistrovství Evropy a kouč Angličanů přiznal, že prožil asi nejhezčí večer během působení u týmu. Zároveň však nepropadl euforii a plánoval, jak se před Eurem bude snažit přimět hráče, aby zůstali nohama na zemi.

Slavící fotbalisté Anglie
zdroj: ČTK/PA autor: Adam Davy

"Člověk vždycky doufá, že ten nejlepší večer má teprve před sebou. Já nejsem výjimkou. Ale nejlepší večer dosud? Dejme tomu," řekl Hodgson po sobotním utkání, v němž Angličané navázali na listopadové vítězství 2:0 v přátelském zápase s Francií. 

"Trochu se obávám, že veškerá kritika, které jsme v minulosti čelili, bude najednou zapomenuta. Tenhle tým se vyvíjí. Nenechme se unést. Musíme zajistit, aby se hráči nevznášeli v oblacích. Chci, aby byli hladoví a učili se ze svých chyb," uvedl osmašedesátiletý kouč, který vede Anglii od roku 2012.

I kvůli absenci zraněného kapitána Wayna Rooneyho dostali šanci méně zkušení hráči jako devatenáctiletý Dele Alli či debutant Danny Rose. Na dvoubrankový náskok Němců zareagoval Harry Kane a po něm se poprvé v reprezentaci střelecky prosadili Jamie Vardy a v nastavení Eric Dier.

"Byl to přátelák a musíme být opatrní, abychom tomu nepřikládali moc velkou důležitost. I kdybychom s Německem prohráli 2:3 gólem v závěru, nebyl bych nijak mrzutý. Stejně bych byl potěšen tím, jak jsme hráli. Pro řadu hráčů to byl teprve druhý nebo třetí zápas (v reprezentaci)," řekl Hodgson.

"Je potřeba zůstat v těchhle případech pokorný. Máme před sebou spoustu práce, abychom na tom byli jako Němci. Je to dobrý krok vpřed, ale hodně věcí je třeba ještě zlepšit," komentoval výhru nad mistry světa.

Před výkopem utkání Anglie - Německo
zdroj: ČTK/ABACA

Vardy: Zkusil jsem patičku a vyšlo to

Vardy dal svůj první reprezentační gól pohotovou patičkou a sobotní zápas označil za vrchol této sezony, v níž táhne Leicester senzačně za mistrovským titulem. "Když jdete do zápasu jako náhradník, chcete ho nějak ovlivnit. Mně se to povedlo a vyhráli jsme. Chtěl jsem jít na bližší tyč a pokusit se o něco. Naštěstí jsem zkusil tu patičku a vyšlo to," řekl Vardy, jenž napodobil Garyho Linekera. Slavný útočník byl dosud posledním hráčem Leicesteru, který skóroval v anglické reprezentaci - v červnu 1985 proti USA.

Německý kouč Joachim Löw přiznal, že jeho tým nepodal přesvědčivý výkon ani v první hodinu zápasu, po které vedl 2:0. "Rozhodně nemůžu říct, že jsme si nezasloužili prohrát. I když jsme vedli 2:0, nedokázali jsme mít zápas pod kontrolou. Celou dobu jsme měli problémy a nedostávali se do šancí tak, jak bychom měli," řekl Löw.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy