Lyžování ČR 2024

Hamburk s Drobným v brance remizoval s Wolfsburgem

Berlín - Fotbalisté Hamburku s gólmanem Jaroslavem Drobným remizovali ve 32. kole německé ligy s Wolfsburgem 1:1 a na pohárové příčky ztrácejí tři body. Český reprezentační gólman se mezi třemi tyčemi objevil teprve podruhé v sezoně, když zastoupil jedničku domácího týmu Reného Adlera distancovaného za žluté karty.

Jaroslav Drobný
zdroj: EPA autor: Marcus Brandt

Hamburk poslal do vedení před koncem prvního poločasu obránce Heiko Westermann, který hlavou usměrnil do branky centr Rafaela van der Vaarta z přímého kopu. Drobného po změně stran překonal Japonec Makote Hasebe.

Na straně domácích nastoupil vedle Drobného také záložník Petr Jiráček, který byl střídán v 84. minutě. V hostujícím dresu odehrál celý zápas Jan Polák.

Freiburg zdolal sestupem ohrožený Augsburg 2:0. O góly se postarali v prvním poločase Cedrick Makiadi a po změně stran Jonathan Schmid. Augsburg zůstal na šestnáctém místě, které znamená boj v baráži o udržení v nejvyšší soutěži. Freiburg ztrácí bod na pátý Frankfurt.

Výsledky 32. kola německé fotbalové ligy:

Freiburg - Augsburg 2:0 (30. Makiadi, 61. Schmid), Hamburk - Wolfsburg 1:1 (45. Westermann - 65. Hasebe).