Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sokolský zpravodaj

Giggs před soudem za napadení dvou žen oficiálně skončil u fotbalistů Walesu

Trenér fotbalistů Walesu Ryan Giggs rok a půl po zadržení a následném obvinění z napadení dvou žen odstoupil z funkce. Bývalého hvězdného záložníka Manchestru United ve vedení národního týmu nahradil od vypuknutí aféry Robert Page, s nímž se tým probojoval na podzimní mistrovství světa. Giggse čeká 8. srpna soud.

Ryan Giggs skončil v roli hlavního kouče Walesu
zdroj: ČTK/PA autor: Mike Egerton

"Bylo pro mě ctí vést svou zemi, ale je správné, že svaz, trenéři i hráči se chystají na šampionát s jistotou a bez spekulací ohledně funkce hlavního trenéra. Nechci, aby přípravy na mistrovství světa byly ovlivněny, destabilizovány nebo jakkoli ohroženy pokračujícím zájmem o tento případ," uvedl v pondělí osmačtyřicetiletý Giggs.

Policie jej zadržela 1. listopadu 2020 v domě ve Worsley. Obviněn byl z napadení bývalé přítelkyně a její sestry, přičemž jedna z nich údajně utrpěla lehká zranění. Giggs byl propuštěn na kauci, čelí nicméně obvinění nejen z napadení bývalé partnerky, ale také z manipulativního či násilného chování v letech 2017 a 2020. Vinu odmítl.

Soudní proces měl začít již v lednu, ale byl odložen na srpen. Po jeho dočasném odstoupení Page s týmem vybojoval po 64 letech účast na MS, v červnovém finále play-off Wales udolal Ukrajinu. Svaz Giggsovu rezignaci přijal. "Jsme mu vděční za jeho působení u národního týmu a ceníme si rozhodnutí, které učinil a které je v nejlepším zájmu velšského fotbalu," uvedl svaz.

Giggs hrál za United 23 let, stal se s ním třináctkrát anglickým šampionem a dvakrát triumfoval v Lize mistrů. V reprezentaci nastoupil k 64 zápasům.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články