Diamantová liga 2024

Gerrard oslavil jubilejní zápas třemi góly v derby s Evertonem

Londýn - Fotbalisté Liverpoolu porazili v dohrávce 26. kola anglické ligy v městském derby Everton 3:0. Všechny góly vstřelil domácí kapitán Steven Gerrard, který tak oslavil 400. start v Premier League. Prohra zkazila hostujícímu trenérovi Davidu Moyesovi desetileté výročí na lavičce Evertonu. Osmačtyřicetiletý kouč vede aktuálně devátý celek anglické ligy od 14. března 2002.

Steven Gerrard
zdroj: ISIFA

Gerrard se poprvé trefil v 34. minutě, kdy po odražené střele přehodil z hranice vápna obránu i brankáře Evertonu. Druhou branku přidal jednatřicetiletý záložník tvrdou ranou v 51. minutě po individuální akci Luise Suáreze a hattrick dokonal ve druhé minutě nastavení.

Liverpool, který derby s Evertonem na stadionu Anfield neprohrál od roku 1999, se v lize dočkal vítězství po třech porážkách za sebou. V tabulce týmu kouče Kennyho Dalglishe patří sedmá příčka.