Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

Fotbalový nováček z Jihlavy začne ligu na Slavii

Praha – Fotbalisté Jihlavy hráli českou nejvyšší soutěž jen jednu sezonu. Před sedmi lety zahájili prvoligové účinkování remízou 1:1 právě na hřišti Slavie. Při svém návratu do nejvyšší soutěže si nyní souboj s pražským celkem zopakují v pondělní dohrávce prvního kola. Zápas SK Slavia Praha - FC Vysočina Jihlava vysílá Česká televize od 17:40 na programu ČT2 a na webu.

Radost fotbalistů Jihlavy
zdroj: isifa/VLP autor: Michaela Hasíková

Vydařenou premiéru svého celku by rád zažil na lavičce Vysočiny trenér František Komňacký. Uspět samozřejmě chce i trenér domácích Petr Rada, který v létě změnil klub a z Teplic přesídlil do Edenu.

Slávisté do trenéra Rady vkládají velké naděje a věří, že se pod jeho vedením vrátí po třech méně vydařených sezonách na vyšší příčky. Podle trenéra Slavie je dobrý start velmi důležitý. "Začátky bývají vždycky takové kostrbatější, bylo to vidět třeba na Liberci. Ale věřím, že se dobře připravíme a první zápas zvládneme," uvedl Rada.

Nováčka z Vysočiny slávistický trenér rozhodně nepodceňuje. "Dukla loni byla také nováček a hrála atraktivní fotbal a skončila šestá. Kdo je v lize, určitě není lehký soupeř. Každopádně budou oživením ligy," podotkl Rada, který si dal za cíl především zlepšit ofenzivu. "Slavia moc gólů nedostávala, ale dopředu chceme být nebezpečnější. Budeme chtít hrát v domácím prostředí aktivní fotbal a střílet více branek," dodal bývalý reprezentační trenér.

Trenér Komňacký považuje Slavii za favorita, je ale přesvědčen, že minimálně bod si jeho svěřenci mohou odvézt. "Slavia prošla v minulém ročníku vnitřními problémy, nyní už ale znovu představuje konsolidovaný klub a do sezony vstupuje s cílem vylepšit své postavení. My ale rozhodně nebudeme jako nováček v roli obětního beránka. Jsem přesvědčen, že je v našich silách uspět," mínil Komňacký.

Jihlava se podle něj chce prezentovat otevřeným fotbalem. "Nechceme se prezentovat ustrašeným výkonem a v žádném případě nejedeme do Prahy v poraženecké náladě. Nechceme sázet jen na defenzivu, chceme být i nebezpeční, chodit dopředu a vstřelit branky," dodal Komňacký, který v létě přišel do Jihlavy z Jablonce. Zápas bude velmi zajímavý pro několik hostujících hráčů. Václav Koloušek, Ondřej Šourek, Petr Tlustý, Stanislav Tecl a brankáři Jaromír Blažek s Janem Hanušem totiž v minulosti prošli Slavií.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy