Svět motorů

Fotbalistky na úvod kvalifikace ME vyhrály v Moldavsku 7:0

České reprezentantky zvládly vstup do kvalifikace mistrovství Evropy a v Moldavsku zvítězily suverénně 7:0. Svěřenkyně Karla Rady čeká další zápas v bojích o postup na Euro 2021 v úterý, kdy v Uherském Hradišti přivítají Polsko.

České fotbalistky se radují z gólu
zdroj: twitter.com/Česká fotbalová reprezentace

Češky měly nad outsiderem od začátku jasnou převahu. V 28. minutě otevřela skóre Svitková z penalty a záložnice Slavie pak přidala druhý gól ze hry. Do přestávky ještě zvýšila Bertholdová.

I druhý poločas se odehrával v režii favoritek, jejichž náskok zvýraznily Martínková, Cahynová, Stašková a kapitánka Voňková.

Na závěrečný turnaj v Anglii se přímo kvalifikuje devět vítězů skupin a tři nejlepší týmy z druhých míst.

Dalších šest celků z druhých pozic postoupí do play-off, ze kterého vzejdou zbývající tři účastníci šampionátu. České fotbalisty se ještě nikdy na ME neprobojovaly.