Následuje
SP Francie

Fotbalisté Brna porazili Slavii a vyhráli turnaj v Nové Včelnici

Nová Včelnice (Jindřichohradecko) - Fotbalisté Brna oplatili ve finále turnaje v Nové Včelnici mistrovské Slavii sobotní porážku z Čelákovic. Pražany zdolali 1:0. O jejich výhře rozhodl bývalý slávista Tomáš Došek. Třetí skončilo Dynamo České Budějovice, které po bezbrankovém výsledku zdolalo na penalty Příbram 4:1. V prvních zápasech zvítězila Slavia nad Českými Budějovicemi po gólu Stanislava Vlčka 1:0 a Brno porazilo stejným výsledkem Příbram.

Zatímco v sobotu Slavia fotbalisty Brna jasně přehrála a zvítězila 5:1, tentokrát byl zápas vyrovnaný. "V Čelákovicích proti nám nastoupila Slavia se silnější sestavou, zatímco my hráli s tou slabší. Dnes tomu bylo obráceně a zápas byl vyrovnaný. My dali branku, a proto jsme vyhráli. Nijak to nepřeceňujeme, pozitivní ale je, že jsme dnes dvakrát udrželi čisté konto," řekl kouč Brna Miroslav Beránek.

Pochvaloval si výkon obránce Františka Dřížďala, který odešel do Brna právě ze Slavie. "V tomto složení jsme hráli poprvé a jeho angažování se ukazuje jako velmi dobrá volba," uvedl Beránek.

Kouč Slavie Karel Jarolím si stěžoval na špatnou koncovku. "Bohužel jsme udělali hrubku, po které jsme inkasovali. Určitě jsme pak ale měli situace na to, abychom zápas minimálně vyrovnali. Ve finální fázi se nám však nevedlo," řekl.

Zdroj
ČT24, ČTK

Hlavní zprávy