Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Liverpool FC - Chelsea FC

Fotbalista Galásek se prý chystá ukončit kariéru

Mönchengladbach - Český fotbalista Tomáš Galásek má prý před sebou už jen jeden soutěžní zápas. Šestatřicetiletý defenzivní záložník Mönchengladbachu se chystá po posledním kole tohoto ročníku bundesligy ukončit kariéru. Klub si za něj dnes navíc obstaral náhradu a podepsal smlouvu s typově podobným Nizozemcem Marcelem Meeuwisem z Rody Kerkrade. Informace přinesly webové stránky časopisu Kicker.

Když dnes vedení Mönchengbachu o nové posile informovalo, byl to pro německá média jasný signál: kuloární zvěsti nelhaly, Galásek opravdu po sezoně končí. Za osmadvacetiletého Meeuwise zaplatil Mönchengladbach odstupné okolo 1,5 milionu eur, tedy asi 40 milionů korun a podle dnešních prohlášení s ním počítá pro příští rok do základní sestavy.

"Všechno ukazuje na to, že Galásek na konci sezony ukončí kariéru," napsaly webové stránky Kickeru, v podobném duchu se vyjádřila i agentura SID. Galásek do Mönchengladbachu přišel vloni v prosinci, aby klubu pomohl v boji o záchranu, a jeho mise zřejmě bude úspěšná.

Do klubu si ho přivedl trenér Hans Meyer, který Galáska dobře znal z předchozího působení v Norimberku. Galásek vyrostl v Baníku Ostrava, odkud si v roce 1996 vyvzdoroval přestup do nizozemského Tilburgu. Nejslavnější období zažil po roce 2000 v Ajaxu Amsterodam, přes Norimberk se pak v roce 2008 vrátil do Baníku, v něm však vydržel jen půl roku.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy