Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Můj fotbal

Evropské fotbalové kluby nejsou spokojené s reformou FIFA

Curych - Asociace evropských fotbalových klubů ECA je nespokojená s chystanou reformou FIFA, která byla ve čtvrtek schválena. Nelíbí se jí především to, že majitelé klubů nejsou zapojeni do změny vedení FIFA.

Sídlo FIFA v Curychu
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst

"Řada kroků ve zveřejněné reformě je důležitá a nezbytná, aby FIFA byla více transparentní. Nicméně v reformě vlády FIFA chybí větší zapojení vlastníků klubů, kteří podle nás mají právo hrát důležitou roli," stojí v prohlášení ECA, která sdružuje přes 200 klubů včetně Realu Madrid, Barcelony či Bayernu Mnichov, jehož předseda Karl-Heinz Rummenigge asociaci vede.

Svůj názor opírá zejména o to, že 75 procent hráčů z posledního mistrovství světa působí v evropských klubech, které do nich investují výrazné finanční prostředky. Proto ECA navrhla vytvoření komise vlastníků klubů, která by se podílela na vedení FIFA a mohla se tak vyjádřit například k uvažovanému rozšíření účastníků MS z 32 na 40 týmů, což by znamenalo ještě větší zapojení hráčů z evropských lig.

"ECA je však především přesvědčená, že reformní proces vedený zevnitř neumožní vytvořit model řízení organizace vhodný pro 21. století. Kluby nejsou připraveny být nadále ignorovány," uvedla ECA v prohlášení s dovětkem, že si bere čas na další kroky.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy