Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Global Champions League Slovensko I.

Slavii už kvůli Glasgow kontaktoval vyšetřovatel UEFA, Pražané doplňují trestní oznámení

Vyšetřování kontroverzních momentů ve vyhrocené odvetě osmifinále Evropské ligy v Glasgow se posunulo zase o něco dál. Fotbalovou Slavii podle serveru Seznam Zprávy už kontaktovala UEFA, která se kauzou zabývá. Pražané zároveň doplňují trestní oznámení na záložníka Rangers Glena Kamaru, jenž měl po střetnutí fyzicky napadnout Ondřeje Kúdelu.

Potyčka při zápase Glasgow Rangers - Slavia
zdroj: ČTK/AP autor: Andrew Milligan

Kamara nejprve během utkání obvinil slávistu Kúdelu z rasistické urážky, český obránce ale nařčení ostře odmítl stejně jako pražský klub. Záložník Rangers následně po konci utkání v útrobách stadionu v momentě, kdy si měly obě strany situaci vyříkat, podle Slavie obránce sešívaných fyzicky napadl.

Vedení českých mistrů kvůli útoku na Kúdelu podalo trestní oznámení prostřednictvím českého velvyslanectví ve Velké Británii, v kontaktu se skotskou policií je generální sekretář Slavie Martin Říha.

"Klub v současné době protokoluje výpovědi hráčů a členů realizačního týmu ve spolupráci s advokátní kanceláří a notářem a v následujících pracovních dnech doplní celé trestní oznámení dalšími relevantními skutečnostmi také ve spolupráci s najatou skotskou advokátní kanceláří. Naším zájmem je důkladné prošetření věci a spravedlnost," uvedla na svém webu Slavia, která v Glasgow zvítězila 2:0 a po domácí remíze 1:1 postoupila do čtvrtfinále Evropské ligy.

Kúdela v 87. minutě po jednom z řady nesportovních zákroků domácích, kteří v oslabení o dva vyloučené hráče viditelně neunesli vývoj utkání, přiběhl ke Kamarovi a cosi mu pošeptal. Finský záložník tmavé pleti tvrdí, že mu český obránce v angličtině řekl, že je "z...aná opice". To však Kúdela popřel. Ke Kamarovi prý pronesl, že je "z...aný chlápek".

Ruku přiloženou na ústa slávista vysvětlil tím, že tak běžně komunikuje na hřišti se spoluhráči a trenéry, a to i z taktických důvodů. Pohyb pak podle něj člověk udělá automaticky.

Roztržka pokračovala po zápase. Rangers nechtěli vpustit Pražany do kabin a Kamara podle Slavie zbil Kúdelu pěstmi v útrobách stadionu Ibrox při setkání obou hráčů a trenérů, které zorganizovala UEFA. Ta měla událost zdokumentovat v zápise o utkání.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Rangers - Slavia Praha

Slavia věří, že UEFA a skotská policie vše řádně vyšetří. "Jejich rozhodnutí budeme respektovat. A pokud si to závěry vyžádají, budeme jednat. Doufáme, že se atmosféra nebude dál vyhrocovat a že se brzy dozvíme výsledky šetření," uvedl vršovický klub na Twitteru.

Pražané také apelovali na fanoušky, aby byli zdrženliví ve svých vyjádřeních, například na sociálních sítích. "Do té doby, pokud se neobjeví nové skutečnosti, nepovažujeme za prospěšné situaci dál komentovat a zapojovat se do výměn (názorů) v médiích a na sociálních sítích, kde se objevují i výhrůžky smrtí našim příznivcům," stojí dál v prohlášení Slavie.

Také Fotbalová asociace ČR (FAČR) věří ve spravedlivé a objektivní vyšetření všech událostí spojených s utkáním, a to na základě konkrétních faktů a právních předpisů UEFA. "Zároveň oceňujeme vyjádření Slavie Praha vyzývající ke zdrženlivosti a k řádnému a rychlému vyšetření celé záležitosti. Samozřejmě odmítáme rasismus a xenofobii, ale také jakoukoliv politickou nebo společenskou předpojatost vůči klubům nebo fotbalistům ze střední či východní Evropy," uvedl předseda FAČR Martin Malík.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy