Následuje
MS 2020 Itálie

Kadlec: Šmoně jsme ukázali, kdo je tady doma

Praha - "Chtěli jsme na ně vlétnout a hned na začátku jim ukázat, kdo je doma. To se povedlo a dá se říct, že pak jsme to měli pod kontrolou," radoval se po zápase Kadlec, jehož tým výsledkově zopakoval poslední domácí triumf s Athletikem Bilbao. Sparťané s přehledem porazili izraelskou Šmonu v utkání, které považují za klíčové ve hře o postup.

Sparťané slaví Kadlecův gól
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

Sparta podle Kadlece Šmonu rychlým nástupem zaskočila. "Ani od nich nebyl extra presink. Ne, že by se vysunuli a hráli vabank. Takže ten začátek možná rozhodl," prohlásil.

Mrzela ho inkasovaná branka čtvrt hodiny před koncem, která mohla výborně rozehraný duel zdramatizovat. "Je to škoda, bylo to tak i s Bilbaem. Výsledek 3:0 vypadá hned lépe než 3:1. Pak se může stát cokoli, mohli dát v 85. minutě gól a my se mohli strachovat. Nakonec jsme to zvládli," oddychl si Kadlec.

Nedokáže vysvětlit, proč se Spartě v této sezoně daří více v evropských pohárech než v domácí soutěži, v níž vyhrála jen jednou z posledních pěti zápasů. "Dneska nám pomohl rychlý začátek. Říkáme si tady vždycky, že v Evropské lize to jsou trošku jiné výkony, ale těžko říct, čím to je," přemítal Kadlec.

Ondřej Švejdík:

Trochu jsem se vracel. Byla to lehká branka, ale krásná. Poprvé v životě jsem se trefil v evropských pohárech.

Když v desáté minutě postupoval z úhlu na branku hostů, tak už měl rozmyšleno, jak celou akci zakončí. "Hned jsem chtěl střílet. Jen jsem přemýšlel, jestli půjdu do kličky na beka, nebo to zkusím vystřelit, protože mi docela nechal prostor. Soustředil jsem se, abych to dal na zadní, a nakonec jsem to trefil dobře," popsal svou první branku ve skupině EL dvojnásobný reprezentant.

Líbí se mu situace ve skupině I, ve které je Sparta druhá s tříbodovou ztrátou na vedoucí Lyon a pětibodovým náskokem na dvojici Bilbao, Šmona. "Je to pro nás super. Vyhrát (za čtrnáct dní) ve Šmoně, dá se říci, že bychom mohli být postupující. Bude to velmi důležitý zápas. Dneska jsme si ukázali, že na to máme, a když podáme náš ideální výkon, tak bychom měli vyhrát," doplnil.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy