Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

GLOSA: Koronavirus a UEFA, zatím nastavil jen zrcadlo. A co na to Vízek?

Tak vám nějak nevím. Máme tady koronáč v plném tempu, ale pohledy na něj jsou pořád různé. Na Faerských ostrovech nedávno vyslali fotbalisty Slovanu Bratislava z předkola Evropské ligy kvůli jednomu pozitivnímu testu, který se po návratu týmu na Slovensko ještě ani nepotvrdil. To v Rumunsku v týmu FCSB řádil covid skoro stejně jako legendární hrabě Drákula, ale nestalo se vůbec nic.

Radost fotbalistů Liberce
zdroj: ČTK autor: Černý Vít

Zápas Liberce se tak hrál. V rumunském klubu měla pozitivní test snad i uklízečka, takže sehnali všechny hráče, které měli k dispozici, další si ještě nerychlo koupil majitel klubu od dalšího spřáteleného majitele jiného klubu, aby mu je nejspíš po utkání hned s díky vrátil, ale hrálo se.

Nutno uznat, že i takhle zdecimovaný celek dělal Slovanu starosti, ale nakonec český tým vyhrál 2:0 a může se těšit na boj o základní skupinu Evropské ligy.

Jenže s tím těšením to zase není úplně přesné, protože když nákaza v rumunském celku skákala z jednoho na druhého, bude nyní otázkou, jestli nepřeskočila také na někoho třetího v libereckém dresu.

Nicméně vedení UEFA, které na nedávné protesty Slovanu Bratislava nereagovalo a schválilo kontumační postup Klaksvíku, nyní dopustilo, aby se zápas i za těchto podmínek hrál.

A tak, zatímco vedení evropského fotbalu je spokojené, že i v době covidové se dají poháry odehrát, pod Ještědem čekají, na koho to slovo padne.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih a ohlasy utkání FCSB - Liberec

Zkrátka měří se různými metry.

Ladislav Vízek ví o koronaviru své, protože jej měl a nyní se s ním potýká i jeho dcera a Vízkův zeť, bývalý reprezentant Vladimír Šmicer, si jím právě prošel také.

"Pavlína má několik dní vysoké horečky, ale Šmíca už je dobrej," vysvětluje bývalý reprezentant a na dotaz, jak vidí počínání UEFA v zavirované době, odpoví hned: "Je neuvěřitelné, že Liberec v Rumunsku nechali hrát. Teď se v Liberci protestují a uvidíme. Nejhorší je, že pořád nikdo neví, co přesně v ten moment udělat, jak rozhodnout," popisuje olympijský vítěz z Moskvy a hovoří o kočkopsovi.

"Je to maglajz, jednou zakážou to, co pak v vzápětí jinde povolí," dodává Vízek.

A mám pocit, že v tom to asi bude. To, po čem se volá dlouhou dobu už i v normálním životě i u nás, aby se nastavila pravidla, jak se v kterou covidovou dobu chovat, jak ke všemu přistupovat – to ještě nedokázala ani v evropském fotbale UEFA.

Zbývá tak zatím nastavit jenom zrcadlo, jako ve Vesničce mé střediskové. Už aby to bylo.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy