Dvakrát Španělé dotáhli vedení Chorvatů, potřetí už to nestihli

Nejočekávanější zápas čtvrtečního programu Ligy národů připomínal přestřelku, v níž Chorvaté třikrát vedli a Španělé dvakrát vyrovnali. Na vítězný gól v nastaveném čase už ale odpovědět nedokázali a podlehli 2:3. Vítězové si tak udrželi šanci na místo v play-off. Ve druhé divizi si Bosna a Hercegovina díky bezbrankové remíze v Rakousku zajistila postup do elitní ligy.

Luka Modrič se s chorvatským týmem raduje z výhry nad Španělskem
zdroj: ČTK/AP autor: Darko Bandic

Na vítězství Chorvatů se dvěma góly podílel Jedvaj, který nejprve v 69. minutě poslal domácí do vedení a poté ve třetí minutě nastavení rozhodl o jejich prvním vítězství od letního šampionátu v Rusku.

Skóre otevřel Kramarič, za hosty vyrovnal nejprve Ceballos a po něm z penalty Ramos. Španělsko vede tabulku se šesti body, ale má už odehrané všechny zápasy. Chorvaty čeká ještě souboj s Anglií, která má stejně jako vicemistři světa čtyři body. Vítěz zápasu si zajistí místo ve vyřazovací části nové soutěže.

Na účast v Lize A se už můžou chystat fotbalisté Bosny a Hercegoviny. Postup jim zajistila bezbranková remíza v Rakousku, po které mají v tabulce deset bodů, a i když jejich poslední soupeř má zápas k dobru, nemůže už šestibodovou ztrátu smazat.

Utkání základních skupin Ligy národů

Skupina A2:

Belgie - Island 2:0 (0:0) Branky: 65. a 81. Batshuayi.

Pořadí: 1. Belgie 3 zápasy/9 bodů, 2. Švýcarsko 3/6, 3. Island 4/0.

Skupina A4:

Chorvatsko - Španělsko 3:2 (0:0) Branky: 69. a 90.+3 Jedvaj, 54. Kramarič - 56. Ceballos, 78. Ramos z pen.

Pořadí: 1. Španělsko 4/6, 2. Anglie 3/4, 3. Chorvatsko 3/4.

Skupina B3:

Rakousko - Bosna a Hercegovina 0:0.

Pořadí: 1. Bosna a Hercegovina 4/10, 2. Rakousko 3/4, 3. Severní Irsko 3/0.

Skupina C2:

Řecko - Finsko 1:0 (1:0) Branka: 25. vlastní Granlund.

Maďarsko - Estonsko 2:0 (1:0) Branky: 8. Orban, 69. Szalai.

Pořadí: 1. Finsko 5/12, 2. Řecko 5/9, 3. Maďarsko 5/7, 4. Estonsko 5/1.

Skupina D1:

Kazachstán - Lotyšsko 1:1 (1:0) Branky: 37. Sujumbajev - 49. Rakels.

Andorra - Gruzie 1:1 (0:1) Branky: 63. Martinez - 9. Čakvetadze.

Pořadí: 1. Gruzie 5/13, 2. Kazachstán 5/6, 3. Lotyšsko 5/3, 4. Andorra 5/3.

Skupina D2:

San Marino - Moldavsko 0:1 (0:0) Branka: 78. Damascan. Lucembursko - Bělorusko 0:2 (0:1) Branky: 37. a 54. Dragun.

Pořadí: 1. Bělorusko 5/11, 2. Lucembursko 5/9, 3. Moldavsko 5/8, 4. San Marino 5/0.

PŘÍPRAVNÁ UTKÁNÍ:

Izrael - Guatemala 7:0 (3:0) Branky: 37. a 53. Dabbur, 62. a 79. Saba, 5. Zahavi, 27. Tawatha, 88. Sahar z pen.. Německo - Rusko 3:0 (3:0) Branky: 8. Sané, 25. Süle, 40. Gnabry. Irsko - Severní Irsko 0:0. Anglie - USA 3:0 (2:0) Branky: 26. Lingard, 27. Alexander-Arnold, 77. Wilson.