Drogba poprvé skóroval za Galatasaray, stačily mu 4 minuty

Istanbul – Pouhé čtyři minuty stačily Didieru Drogbovi na vstřelení první branky v dresu Galatasaraye. Na druhý gól svého týmu Drogba, který přišel na hřiště až jako střídající hráč, přihrál a zařídil tak istanbulskému klubu vítězství 2:1 na hřišti posledního Akhisaru.

Didier Drogba
zdroj: Isifa/EPA

Drogba, který do Istanbulu přišel z šanghajského celku Šen-chua, začal utkání mezi náhradníky a na hřiště nastoupil v 63. minutě místo Umuta Buluta. První branky v novém působišti se dočkal o čtyři minuty později, kdy hlavou proměnil centr Buraka Yilmaze. Vzápětí si oba hráči role vyměnili a Drogba pro tureckého reprezentanta připravil druhý zásah hostů.

Vedení Galatasaraye přitom do středy nevědělo, jestli bude Drogba moci k utkání nastoupit. Šanghajské vedení si totiž stěžovalo, že bývalá hvězda Chelsea podepsala s tureckým klubem smlouvu navzdory tomu, že měla stále platný kontrakt v Číně. FIFA však stížnost zamítla.