Paralympijský magazín

Drama jako hrom. A po něm oslava Neapole, která získala Italský pohár

V normální hrací době finále Italského poháru gól nepadl, rozhodnout musely až pokutové kopy. V nich přesnější mušku ukázali hráči Neapole, kteří v rozstřelu porazili soupeře z Juventusu Turín 4:2. Tým z jihu Itálie slaví už šestý pohárový úspěch v historii.

Neapol na penalty porazila Juventus a získala Italský pohár

Neapol mohl poslat ve 23. minutě do vedení Lorenzo Insigne, ale z přímého kopu trefil tyčku. Dvaačtyřicetiletý brankář Juventusu Gianluigi Buffon pak několika dobrými zákroky podržel turínský tým, který tolik šancí neměl.

Vzhledem k tomu, že se hráči teprve dostávají do tempa po tříměsíční koronavirové pauze a přerušená sezona italské ligy začne až v sobotu, nehrálo se prodloužení a rovnou následovaly penalty.

Na straně Juventusu hned v prvních dvou sériích selhali Paulo Dybala a Danilo, zatímco všichni čtyři neapolští exekutoři byli úspěšní. Neapol vyhrála domácí pohár poprvé od roku 2014.