Dortmund si zastřílel proti Wolfsburgu

Fotbalisté Dortmundu deklasovali ve 31. kole německé ligy Wolfsburg výsledkem 6:0. Po dvou gólech se na výhře podíleli Karim Adeyemi a Jude Bellingham.

Hráči Dortmundu se radují ze vstřelené branky
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst autor: Dennis Ewert

Borussia rozhodla zápas již v prvním poločase, kdy se po Adeyemiho hlavičce prosadili ještě Haller a Malen. Po hodině vedli domácí již 5:0. Nejprve se i se štěstím krásnou střelou z dálky prosadil Bellingham a později po chybě hostů v obraně přidal druhý gól Adeyemi.

Německý útočník mohl o pět minut později završit hattrick, z nařízeného pokutového kopu po faulu na Bellinghama však vůbec netrefil branku. Tečku zápasu obstaral právě anglický útočník po přihrávce Brandta, který asistoval u tří branek.

Pro Dortmund to bylo nejvyšší vítězství za téměř pět let.

Německá fotbalová liga - 31. kolo:

Dortmund - Wolfsburg 6:0 (14. a 59. Adeyemi, 54. a 86. Bellingham, 28. Haller, 37. Malen).