Do semifinále Španělského poháru vkročila lépe Barcelona. Real bude muset dotahovat

Úvodní semifinále Španělského poháru zvládli lépe fotbalisté Barcelony, kteří porazili Real Madrid 1:0. Souboj velkých rivalů rozhodla vlastní branka Édera Militaa z 27. minuty. Odveta je na programu 5. dubna.

Utkání Real Madrid – Barcelona
zdroj: ČTK / AP / Manu Fernandez

Barcelonský kapitán Sergio Busquets odehrál 46. soutěžní El Clásico a stal se novým rekordmanem. Čtyřiatřicetiletý záložník držel dosavadní maximum společně s Lionelem Messim a Sergiem Ramosem, současnými hráči Paris St. Germain.

Gól domácího Benzemy z 12. minuty neplatil kvůli ofsajdu. Za čtvrt hodiny otevřela šťastně skóre Barcelona. Kessié sice nepřekonal Courtoise, ale madridský brankář trefil spoluhráče Militaa, od něhož se míč odrazil do sítě.

Katalánci bez zraněného kanonýra Lewandowského se i ve druhém poločase soustředili především na defenzivu. Real si přes územní převahu větší gólové šance nevytvořil a s "Barcou" prohrál druhý soutěžní duel po sobě.

Na úvod prvního semifinále Pamplona ve středu doma zdolala Bilbao 1:0.