Následuje
SP Rakousko

Čtvrtfinále Copy Amériky ozdobí duel Argentiny s Uruguayí

Mendoza (Argentina) - Fotbalisté Chile vyhráli na mistrovství Jižní Ameriky skupinu C poté, co ve svém závěrečném utkání porazili Peru 1:0. Stejným poměrem v úterý zvítězila Uruguay nad mladým výběrem Mexika a ve čtvrtfinále se utká se svým velkým rivalem a hostitelem šampionátu Argentinou. Čtvrtfinále Uruguay-Argentina bude soubojem nejúspěšnějších týmů v historii Copy Amériky. Oba celky v minulosti vyhrály turnaj čtrnáctkrát.

O těsné výhře semifinalisty loňského mistrovství světa, který v předchozích dvou zápasech remizoval, rozhodl už ve 14. minutě Álvaro Pereira. Obránce FC Porto dorazil do sítě míč po volném kopu Diega Forlána. Uruguay měla v zápase převahu, ale Forlán v další šanci trefil tyč a pokus Luise Suáreze vyrazil nad břevno brankář Luis Michel.

Chile si připsalo druhou výhru na šampionátu díky vlastní brance peruánského záložníka Andrého Carrilla, který nechtěně ukončil čekání na gól ve druhé minutě nastavení po rohovém kopu, když se míč odrazil od jeho kolena do sítě. Oba týmy dohrávaly zápas v deseti. V 60. minutě byli po hromadné strkanici, do které se zapojili všichni fotbalisté na hřišti, vyloučeni Peruánec Giancarlo Carmona a Chilan Jean Beausejour.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy