MS v dráhové cyklistice 2024

Citizens si spravili chuť po nezdarech v Premier League, na MS klubů postoupili do finále

Při své premiéře na mistrovství světa klubů si fotbalisté Manchesteru City zahrají o titul. V semifinále v Džiddě vyhráli nad japonskou Urawou hladce 3:0 a v pátek se o cennou trofej utkají s brazilským Fluminense, které v pondělí porazilo al-Ahlí 2:0. Egyptský tým se střetne s Urawou o třetí místo na turnaji kontinentálních šampionů.

Fotbalisté Manchesteru City oslavují gól v utkání s Urawou
zdroj: ČTK / AP autor: Manu Fernandez

Urawa držela s anglickým favoritem krok téměř celý poločas, v nastaveném čase si ale Höibraaten vstřelil vlastní branku po centru Matheuse Nunese.

Manchester City, který v Premier League zvítězil v jediném z posledních šestí utkání, následně bez zraněného kanonýra Erlinga Haalanda dominoval. V 52. minutě zvýšil Mateo Kovačič povedenou střelou a sedm minut nato se prosadil i Bernardo Silva tečovanou ranou.