MČR Prostějov

Chile vykročilo na Copě Américe za obhajobou dominantně. Japonsku dalo čtyři góly

Suverénním způsobem vykročili fotbalisté Chile za obhajobou titulu na mistrovství Jižní Ameriky. Zápas s hostujícím Japonskem jasně ovládli a slavili výhru 4:0. Dvěma góly přispěl k vítězství Eduardo Vargas, první branku po pěti měsících si připsal uzdravený útočník Manchesteru United Alexis Sánchez.

Slavící fotbalisté Chile
zdroj: Letní olympijské hry autor: Henry Romero

Chile vyhrálo Copu América před čtyřmi lety na domácí půdě i o rok později při výročním turnaji ve Spojených státech a nyní by chtělo dotáhnout hattrick. To se naposledy podařilo Argentině ve 40. letech minulého století.

Chilany poslal do vedení krátce před poločasem hlavičkou Erick Pulgar, brzy po přestávce zvýšil i s pomocí teče Vargas. V 82. minutě se pak prosadil nejlepší kanonýr reprezentace Sánchez a o minutu později vybídl přihrávkou za obranu Vargase k dalšímu gólu. Ten tak v historické bilanci předstihl druhého nejlepšího střelce Chile Marcela Salase.