Hokej v 10 minutách

Chelsea i podruhé v sezoně skolila Tottenham a přiblížila se Evropě, Spurs se LM vzdaluje

Londýnské derby v dohrávce 26. kola anglické Premier League opanovala Chelsea, která porazila Tottenham 2:0 a přiblížila se pohárovým pozicím. Spurs naopak nebodovali potřetí za sebou a na pátém místě se jim vzdálil postup do Ligy mistrů.

Fotbalisté Chelsea se radují z gólu v síti Tottenhamu
zdroj: REUTERS

Chelsea vedenou bývalým úspěšným trenérem Tottenhamu Mauriciem Pochettinem poslal do vedení ve 24. minutě hlavičkou pod břevno Trevoh Chalobah. Pojišťovací gól přidal ve druhém poločase také hlavou Nicolas Jackson, jenž poslal do sítě míč odražený od břevna po přímém kopu Colea Palmera, kterému scházelo jen pár centimetrů k 21. gólu v sezoně, jímž by se dotáhl na nejlepšího střelce ligy Erlinga Haalanda z Manchesteru City.

Blues jsou aktuálně osmí a čtyři zápasy před koncem ztrácejí tři body na Manchester United, který drží poslední šestou pohárovou příčku. Spurs po třech porážkách v řadě zaostávají sedm bodů, i když s utkáním k dobru, za čtvrtou Aston Villou.