Jezdectví ČR 2024

Chelsea deklasovala šesti góly Wolves, Madueke dal hattrick

Po prohře s Manchesterem City v úvodním duelu sezony si první body v novém ročníku připsali fotbalisté Chelsea, kteří zvítězili na hřišti Wolverhamptonu 6:2. Hattrickem během 14 minut se blýskl Noni Madueke. Liverpool doma porazil Brentford 2:0 a pod vedením nového trenéra Arneho Slota zůstává stoprocentní.

Madueke slaví hattrick
zdroj: Profimedia

Skóre ve Wolverhamptonu otevřel už po 98 sekundách Senegalec Jackson a postaral se o nejrychlejší trefu Chelsea za posledních sedm let. Domácí odpověděli zásluhou Cunhy v 27. minutě. "Blues" díky parádnímu Palmerovu lobu opět získali vedení, ale v nastavení prvního poločasu vyrovnal Larsen. Norský útočník se trefil poprvé od letního přestupu z Celty Vigo.

Madueke odstartoval své střelecké představení v 49. minutě. U všech tří tref mu asistoval Palmer. V 79. minutě Leminova branka neplatila kvůli ofsajdu a na druhé straně vzápětí přidal šestý gól hostů střídající navrátilec Félix. Portugalec v Chelsea hostoval z Atlética Madrid na jaře předminulé sezony, před pár dny přestoupil natrvalo.

Liverpool doma od začátku dominoval a po povedeném brejku ve 13. minutě otevřel skóre Díaz. Brentford odpověděl aktivní hrou a orámoval poločas dvěma nebezpečnými hlavičkami. Naděje hostů zhasly 20 minut před koncem, když se svým klasickým obstřelem za zadní tyč prosadil Salah.

Newcastle remizoval v Bournemouthu 1:1. Po Tavernierově trefě z prvního poločasu za hosty vyrovnal 14 minut před koncem Gordon a pokazil domácím oslavy 125. výročí založení klubu. V nastaveném čase hráči Bournemouthu dostali míč do sítě ještě jednou, ale Ouattarovu trefu odvolal videorozhodčí kvůli ruce.

Výsledky 2. kola anglické fotbalové ligy

Liverpool – Brentford 2:0 (13. Díaz, 71. Salah), Bournemouth – Newcastle 1:1 (37. Tavernier – 76. Gordon), Wolverhampton  Chelsea 2:6 (27. Cunha, 45.+6 Larsen  49., 58. a 63. Madueke, 2. Jackson, 45. Palmer, 80. Félix), Brighton – Manchester United 2:1 (32. Welbeck, 90.+5 Joao Pedro – 60. Diallo), Crystal Palace – West Ham 0:2 (67. Souček, 72. Bowen), Fulham – Leicester 2:1 (18. Smith-Rowe, 70. Iwobi – 38. Faes), Manchester City – Ipswich 4:1 (11. z pen.,15. a 88. Haaland, 14. De Bruyne – 7. Szmodics), Southampton – Nottingham 0:1 (70. Gibbs-White), Tottenham – Everton 4:0 (25. a 77. Son Hung-min, 14. Bissouma, 71. Romero), Aston Villa – Arsenal 0:2 (68. Trossard, 77. Partey).