Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Slovensko - Česko

Champagne se hlavou FIFA nestane, nesehnal dost nominací

Bern – Jérome Champagne, bývalý generální sekretář FIFA, se v květnových volbách prezidentem světové fotbalové federace nestane. Champagne získal podporu jen od tří národních svazů, pro kandidaturu však potřeboval nominaci alespoň od pěti. Ve hře o prezidentské křeslo tak zůstávají již jen čtyři kandidáti včetně stávajícího šéfa Seppa Blattera.

Jerome Champagne
zdroj: ČT sport

Champagne se s výsledkem jen těžko smiřuje a hlásá, že jeho kandidatura byla úmyslně sabotována. "Došlo k mobilizaci, aby byl odstraněn jediný nezávislý kandidát," citovala prohlášení šestapadesátiletého francouzského funkcionáře agentura Reuters. "Svazy se bály vyjádřit mi podporu, aby za to nebyly potrestány vedením kontinentálních federací," dodal.

"Některé svazy jsou totiž příliš závislé na finanční podpoře od federací nebo měly za úkol volit doporučeného kandidáta. A také bych chtěl zdůraznit, že podle starých pravidel bych se mohl voleb zúčastnit. Podle nových, které byly zavedeny na výzvu UEFA v roce 2013, však nikoliv," dodal.

Je nám líto, video expirovalo.
Jérome Champagne na šéfa FIFA kandidovat nebude

Champagne je druhým uchazečem, který kvůli nedostatečnému počtu nominací bude ve volbách chybět. O víkendu ze stejného důvodu odstoupil David Ginola. Kandidatura bývalého francouzského reprezentanta však od začátku nebyla brána příliš vážně, protože vypadala spíš jako reklamní akce sázkové kanceláře.

Pro květnovou volbu tak zbývají čtyři kandidáti v čele se stávajícím prezidentem Seppem Blatterem, který FIFA vládne od roku 1998. O místo v čele světového fotbalu se ucházejí také jordánský princ Ali bin Husajn, šéf nizozemského svazu Michael van Praag a někdejší nejlepší hráč světa Portugalec Luis Figo. 

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy