Cyklistika ČR 2024

Češi remizovali se Severním Irskem a na MS nejedou, Hašek u týmu končí

Praha - Čeští fotbalisté zakončili kvalifikaci mistrovství světa bezbrankovou remízou proti Severnímu Irsku. V nudném utkání měly oba týmy šance, ale prosadit se nedokázaly. Případná výhra by však ani jednomu ze soupeřů cestu na mistrovství světa neotevřela. V Edenu se nejvíce tleskalo Marku Jankulovskému, jenž ukončil reprezentační kariéru. U národního mužstva končí jako kouč i svazový předseda Ivan Hašek. Jméno nového trenéra zatím neoznámil. Největším adeptem na uvolněný post je Haškův dosavadní asistent Michal Bílek. Zápas jsme sledovali v podrobné on-line reportáži. Další informace nabízí web fotbalživě.cz.

On-line textový přenos

2022-10-21 00:00:00

Další střídání na straně Severního Irska. McCanna střídá O´Connor.

2022-05-08 00:00:00

Hübschmann nacentroval na Hlouška, ten se ale nestačil zorientovat.

2022-03-30 00:00:00

A další žlutá karta, tentokrát pro Feeneyho.

2022-03-07 00:00:00

Milan Baroš dostal žlutou kartu.

2021-12-08 00:00:00

Baroš se dostal náhodně k míči a mohl jít dopředu. Proti třem irským obráncům ale neměl šanci.

2021-05-04 00:00:00

Skákavá střela teď přišla k Necidovi, který chtěl pálit z voleje. Marně.

2021-02-24 00:00:00

Mužstva hrají ve středu pole, ani jeden z týmů si však nevypracoval vyloženou šanci.

2021-01-25 00:00:00

Hübschmann centroval na Necida, Irové si jej ale pohlídali.

0000-00-00 00:00:00

Hvizd rozhodčího Duhamela ukončil dnešní utkání. Česko remizovalo se Severním Irskem 0:0.

San Marino prohrálo se Slovinskem 0:3 a Češi tak definitnvě ztratili naději na postup.

Rozhodčí nastavil tři minuty.

Plašil teď po střele Jankulovskiho protáhl irského brankáře Taylora. Následný roh stav nezměnil.

Jankulovski bude zahrávat standartku po faulu na Baroše.

Češi teď pár minut před koncem dominují zápasu, drží se takřka stále před brankou hostů.

Štajner skvěle přihrál Hlouškovi, ten se ale míče zalekl a z těžkého úhlu pouze nepřesně přihrával.

Jankulovski měl na kopačkách gól, jeho střelu ale Taylor vyrazil.

Češi také střídají, Jarolíma nahradil Papadopulos, jenž teď bude s Barošem tvořit útočnou dvojici.

A hned vzápětí další šance Milana Baroše. A opět bez úspěchu.

Úplně volný Baroš měl po příhrávce od Hlouška slušnou šanci, rána mu však vůbec nesedla.

McCann to zkoušel na Čecha, brankář Chelsea ale neměl s míčem sebemenší problém.

Fotbalový zázrak se nejspíš konat nebude, Slovinci vyhrávají v San Marinu už 3:0.

Nudná podívaná pokračuje. Češi si s míčem nevědí moc rady, Irové se alespoň částečně snaží kombinovat.

Štajner přišel snadno o míč a Irové mohou postupovat dopředu.

Irové ve vápně chybovali, Češi však šanci nevyužili.

Trenér Ivan Hašek posílá do hry Jiřího Štajnera, pro něhož je to poslední zápas v dresu národního týmu. Na lavičku odchází Tomáš Rosický.

Taylor si s míčem od Plašila s přehledem poradil.

Češi budou po akci Pospěcha rozehrávat roh.

Severní Irsko vystřídalo. Ze hřiště odešel Healy, nahradil jej Feeney.

McGivern to zkusil zleva, k zakončení ale nedošlo. Hru kontroloval Pospěch.

Healy střílel z dálky na branku Čechů, domácí brankář bez problémů zasáhl.

Rosický centroval před vápno hostí, opět neúspěšně.

Hra je teď hodně nudná. Na hřišti se v podstatě nic zásadního neděje.

Healy musel být po souboji s Hubníkem ošetřen.

Univerzál Hloušek hraje v útoku. Po minutě na hřišti se dostal k míči, zkusil to na Jankulovskiho, ale marně.

Do hry zasáhne Adam Hloušek. V reprezentačním dresu se představí vůbec poprvé. Záložník Slavie vystřídá Tomáše Necida.

Na Barošovu střelu si naběhl Rosický, záložník Arsenalu se ale přes obránce hostí nedostal.

Plašil chtěl přihrát Jankulovskému, jenže střela byla hodně nepřesná a k míči se dostali Irové.

Pro oblouček irského fotbalisty si v pohodě došel Petr Čech.

Sivok zastavil McGinna faulem. McCann bude zahrávat standartku.

Dvakrát po sobě teď Češi zahrozili centrem na Taylorovu branku. V obou případech bez úspěchu.

Pospěch zbytečně ztratil míč. Healy pak přihrál dopředu, ale to bylo ze strany Severního Irska všechno.

Češi jsou teď daleko slabší než v první půli, hru ovládají Irové.

McGinn se opět dostal k míči, k zakončení se ale nedostal.

McGinn po hezké irské kombinaci nejdřív oklamal Pospěcha, pak se zbavil Sivoka, jeho centr však ani jeden z nabíhajících hráčů nevyužil.

Sivok fauloval Healyho, Severní Irsko zahrávalo standartku.

Začal druhý poločas utkání. Češi hrají se Severním Irskem 0:0, sestava se zatím nemění.

Francouzský rozhodčí ukončil první poločas.

Sivok se pokusil prodloužit Rosického centr, Irové si s míčem poradili.

Jarolím byl faulován a musel být ošetřen.

Českým fotbalistům teď zatrnulo. Zatím největší šanci zápasu mělo Severní Irsko. McGinn vyslal střelu na branku Petra Čecha a ten měl co dělat, aby míč vyšťouchl.

K míči se dostali Irové, kteří to zkouší zprava doleva. Davis pak našel Johnsona a Čech musel zasahovat.

Hra se opět přestěhovala do středu, Češi si jen přihrávají a do akce se moc nehrnou.

Češi se teď snažili chvíli kombinovat, ale k zakončení měli daleko.

Pospěch poslal míč do autu a pak nechápal, proč mají vhazovat hosté.

Plašil hledal před irskou brankou Sivoka, střelu však přetáhl.

Jankulovski vypálil z hodně velké dálky. Bohužel dost nepřesně.

Irové se, zdá se, otrkali. Hra se teď na několik minut přestěhovala na polovinu domácích.

McGinn opět centroval, česká obrana si však se střelou poradila.

Irové zahrávali aut, míč se nakonec dostal k Čechovi.

McGinn zkoušel centrovat, Sivok měl ale vše pod kontrolou.

Češi hrají takřka stále na straně domácích, ti zatím našemu tlaku odolávají.

Jankulovski pěkně nacentroval Barošovi, ale nic z toho nebylo.

Hezká Plašilova patička pro Jarolíma, záložník Hamburku se ale přes obranu neprodral.

Rosický přihrával Jarolímovi, míš šel ale do ofsajdu.

Jarolím přihrával Plašilovi, ten našel Rosického, Necid ale následnou přihrávku nestihl.

McCann zahrával první standartku hostí, česká obrana si však nabíhající hlavičkáře pohlídala.

Češi hrají v bílých dresech, Severní Irové v zelených.

Hlavní sudí, Francouz Laurent Duhamel, zahájil utkání.

Edenem znějí státní hymny obou mužstev, utkání začne za okamžik.

Chladné počasí korespondovalo s atmosférou, která na stadionu panovala. Čeští fanoušci si nevzali k srdci výzvu fotbalistů a na zápas jich dorazila jen hrstka, která skoro nedokázala překřičet ani své protějšky. Z českého pohledu byl první poločas hodně opatrný, podobně jako v sobotu s Polskem. Národní tým měl sice na kopačkách míč častěji, soupeře přehrával ve středu hřiště, ale nedokázal se prosadit přes defenzivní blok srdnatých mužů v zeleném.

I proto nejnebezpečněji vypadaly domácí standardní situace. Především Sivokova hlavička po rohu ze 43. minuty, kterou srazil směrem k brance McAuley a na brankové čáře zastavil kapitán Hughes. Podruhé hostující branku uhájil rozhodčí Duhamel, jenž nesprávně pád Jarolíma neposoudil jako penaltu.

Hosté se dostávali před Čecha ještě sporadičtěji, ale také oni měli před pauzou velkou příležitost po chybě domácího gólmana, jenž podklouzl ve 40. minutě. V pádu se ale ještě dokázal vymrštit a oblouček padající za jeho záda vyrazit na roh.

Ohlasy po utkání Česko - Severní Irsko

O přestávce podle všeho hosté dostali pokyn k větší aktivitě. Krátce po ní prošel McGinn nebezpečně až do šestnáctky, ale jeho křížný míč podél branky adresáta nenašel. Domácí tým hrál stále stejně: ve středu hřiště držel míč, ale náběh do koncovky mu nevycházel. Zápas v mnohém připomínal poslední měření sil se stejným soupeřem, upracovaný styl nebyl příliš atraktivní a ani atmosféra v Edenu rozhodně nepomáhala.

Navíc v druhém poločase přestala fungovat záložní řada, kde se přestalo dařit Rosickému. Hned po pauze šel ze hřiště také neviditelný Necid. I proto se zápas dohrával až v příliš velkém klidu, na hráčích bylo znát, že mají dobré informace o tom, jak si vedou Slovinci v San Marinu. Největší šanci měl v 85. minutě Jankulovski, ale gólman jeho dělovku ze šestnáctky vyrazil. Stejně ale diváci jeho výkon při loučení po 78 zápasech v reprezentaci ocenili potleskem. Ani zoufalý závěrečný nápor českého mužstva rozhodnutí nepřinesl.