Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Černý se definitivně upsal Českým Budějovicím

České Budějovice - Fotbalisté Českých Budějovic získali výraznou posilu pro jarní boj o záchranu v první lize. Předposlednímu celku tabulky se definitivně upsal záložník Jaroslav Černý, který se do Dynama vrací po pěti letech.

Jaroslav Černý
zdroj: Isifa autor: Pavel Paprskář

Třiatřicetiletý Černý hrával v Budějovicích v letech 2006 až 2007. Na začátku roku 2008 odešel do pražské Slavie, kde získal dva mistrovské tituly. Pak zamířil do tureckého Ankaragücü a poslední rok hrál na Slovensku v Senici.

"Jiné nabídky jsem momentálně neměl. Měl jsem ještě půl roku smlouvu v Senici a byl jsem tam s nimi dohodnutý, že když přijde nějaká nabídka, tak mě uvolní. Já se do české ligy chtěl vrátit už dříve, ale vyšlo to až nyní," uvedl pro web Dynama Černý, který v lize odehrál 205 zápasů a připsal si také dva starty za českou reprezentaci.

Věří, že na jihu Čech naváže na své předešlé působení. "Už když jsem se vracel z Turecka, tak jsem byl s Budějovicemi v kontaktu. Důvodů k návratu je samozřejmě více. Mám tu spoustu kamarádů a známých, hrál jsem tu dva roky a v té době se mi celkem dařilo. Jsem tedy rád, že se mohu nyní vrátit," řekl Černý.

Je přesvědčen, že Jihočeši na jaře zaberou a udrží se v lize. "Budějovice mají kádr na to, aby se zachránily a aby dál hrály první ligu. Vůbec nemám problém hrát v týmu, který bojuje o záchranu. Jsem rád, že jsem se mohl vrátit do české ligy a že mám šanci všem dokázat, že na českou ligu stále mám," dodal levý středopolař.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy