Čechovi se nadmíru vydařil zápas proti Chelsea. Chytil dvě penalty

Petr Čech zářil. Navíc v pikantním duelu Arsenalu proti svému bývalému klubu Chelsea. V Dublinu chytil během zápasu pokutový kop Álvaru Moratovi a poté v penaltovém rozstřelu dalším úspěšným zákrokem pomohl svému celku k vítězství 2:1.

Čecha už v páté minutě překonal hlavou nikým nebráněný Rüdiger a deset minut nato dostala Chelsea šanci zvýšit vedení z penalty po faulu Bellerína, ale bývalý český reprezentant si s nevýrazným pokusem Moraty poradil.

Před přestávkou pak Čech udržel Arsenal ve hře skvělým zákrokem proti pokusu Huudsona-Odoie.

Když se sedmnáct vteřin před koncem o vyrovnání postaral Lacazette, zamířilo utkání do penaltového rozstřelu. V něm se žádný ze střelců nemýlil až do šesté série, kdy Čech zlikvidoval střelu Loftuse-Cheeka a Iwobi následně rozhodl o vítězství Arsenalu.