Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Carvalho si nezahraje rok za národní tým

Lisabon – Fotbalový obránce Ricardo Carvalho si za portugalskou reprezentaci rok nezahraje. Domácí federace jej potrestala za to, že v červenci bez vysvětlení opustil sraz národního týmu. Stoperovi Realu Madrid hrozil až dvouletý distanc, svaz ale v prohlášení oznámil, že přihlédl k hráčovým zásluhám.

Ricardo Carvalho
zdroj: AP

Carvalho před kvalifikačním utkáním proti Kypru opustil přípravný kemp portugalského týmu a poté oznámil, že za něj už kvůli nedostatku respektu hrát nebude. Později své počínání označil za chybu, nepromyšlené rozhodnutí a i prohlášení o konci reprezentační kariéry zmírnil. "Nikdy jsem neřekl, že končím definitivně. Jestli si myslí, že mohu pomoci, ať mi zavolají," řekl tehdy.

Třiatřicetiletý Carvalho, bývalý hráč Porta, se kterým vyhrál Ligu mistrů, a Chelsea, odehrál od roku 2003 v reprezentaci 75 zápasů. Zúčastnil se dvou mistrovství Evropy i světa, přičemž v Německu 2006 byl zařazen do jedenáctky All Star. Ve své zemi se stal dvakrát Fotbalistou roku. Pokud se Portugalsko v příštím roce probojuje na Euro do Polska a Ukrajiny, Carvalho u toho nebude.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy