Video nelze z licenčních důvodů přehrát
Následuje
Panorama

Bude to konfrontace s odlišným stylem hry, říká Hašek před zápasem se Saúdskou Arábií

V kvalifikaci o mistrovství světa jde do tuhého, ale česká fotbalová reprezentace má po páteční výhře 2:0 v Podgorici nad Černou Horou v plánu přípravný zápas se Saúdskou Arábií. Exotický soupeř, s nímž se výběr trenéra Ivana Haška střetne v Hradci Králové, bude posledním před důležitým říjnovým bojem o první místo v tabulce s Chorvatskem. Národní tým se s účastníkem posledních dvou světových šampionátů utká teprve podruhé. Zápas můžete sledovat v přímém přenosu od 19:05 na ČT sport a ČT sport Plus.

Reprezentanti se v Hradci pokusí potvrdit výbornou domácí bilanci, protože v česku prohráli jediný z posledních 24 zápasů a devětkrát po sobě zvítězili.

Zatímco český celek se v pátek představil v kvalifikaci, Saúdská Arábie o den dříve nastoupila v Praze na Žižkově k přípravě proti Severní Makedonii. Po obratu zvítězila 2:1, rozhodující gól dal v 78. minutě střídající Abdalláh Hamdán.

Trenér Hašek, který v minulosti vedl saúdskoarabský al-Hilál, se na konfrontaci s exotickým celkem těší. Soupeři patří v žebříčku reprezentací FIFA 59. místo. Představil se na posledních dvou světových šampionátech a na závěrečném turnaji v roce 2022 senzačně porazil pozdějšího vítěze Argentinu 2:1. Ze skupiny však nepostoupil.

"Utkání se Saúdskou Arábií nám přinese možnost konfrontace s odlišným stylem hry. Jedná se o ambiciózní mužstvo, které dokázalo na posledním mistrovství světa porazit Argentinu. Čeká nás dobrá prověrka," podotkl Hašek, který v sobotu oslavil dvaašedesáté narozeniny. "Dostal jsem od kluků dort a především to vítězství v Černé Hoře. To je ten nejhezčí dárek, co jsem mohl dostat," řekl Hašek s úsměvem.

A označil zápas za prestižní mezistátní utkání. "Slovo přátelské utkání prostě nemám rád, žádný přátelský zápas to není. Pro nás je to konfrontace s asijskou federací a důležitý zápas, abychom věděli, jak na tom v porovnání s nimi jsme. Je to zápas o to, kdo bude na vlně a kdo ne. Takže pro nás určitě důležitý zápas výsledkově i herně," prohlásil Hašek s tím, že Saúdská Arábie je jedním z nejlepších soupeřů, kteří byli v tomhle termínu k dispozici.

Oproti utkání v Černé Hoře bude postrádat tři hráče. Slávisté, obránce David Douděra s ofenzivním univerzálem Vasilem Kušejem, vypadli kvůli zranění, stoper Ladislav Krejčí dostal volno, aby si vyřídil náležitosti spojené s nedávným přestupem z Girony do Wolverhamptonu. "Zatím se nepotvrdilo nějaké větší zranění. Byly to drobné šrámy, především svalové věci, ale nechceme riskovat. U Krejdy jsme se dohodli už před srazem, že mu pomůžeme v tom, aby po prvním zápase mohl odjet. Doufám, že všichni ostatní budou po tréninku v pořádku a připraveni do zápasu," řekl Hašek.

Dá se očekávat, že Hašek pozmění základní sestavu a dá šanci i obvyklým náhradníkům. První start v reprezentačním áčku si mohou připsat nováčci Michal Beran, Martin Cedidla a Adam Karabec. "Příležitost dostanou další hráči, někteří poprvé v nároďáku. Uvidíme, jak na tom všichni jsou, a budeme z toho čerpat do budoucna. Věřím, že to bude dobrá zkušenost pro ty kluky," uvedl Hašek.

Fotbal v Saúdské Arábii jde v poslední době nahoru především na klubové úrovni, v tamních týmech na konci kariéry hraje řada hvězd v čele s Portugalcem Cristianem Ronaldem. V reprezentaci je nyní největší oporou zkušený záložník al-Hilálu Sálim Davsárí, který však měl v posledních dnech zdravotní potíže a ve čtvrtek nenastoupil. Individuálně trénovala brankářská jednička Naváf Akidí.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články