Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Magazín českého snowboardingu

Bomba na spadnutí: Henry posílí Arsenal

Londýn - Krátkodobý návrat francouzského fotbalisty Thierryho Henryho do Arsenalu je už téměř hotovou věcí. Trenér londýnského celku Arséne Wenger potvrdil, že bývalý kapitán posílí klub na dvouměsíční hostování. Zbývá jen doladit podmínky pojištění s Henryho současným zaměstnavatelem New Yorkem Red Bulls. "Určitě k tomu dvouměsíčnímu hostování dojde. Ale nemůžeme to ještě oficiálně oznámit, protože ještě není vše na papíře," uvedl Wenger.

Thierry Henry
zdroj: ISIFA/EPA

Čtyřiatřicetiletý Henry s Arsenalem trénuje během přestávky v zámořské MLS a pomůže v útoku nahradit Gervinha a Marvána Šammacha, kteří v lednu odjedou na mistrovství Afriky. "Je to ideální řešení. Má zkušenosti i kvalitu. Zná klub a bude posilou na hřišti i mimo něj," uvedl Wenger.

Henry působil u "Kanonýrů" do svého odchodu do Barcelony v roce 2007 osm let. S 226 góly je nejlepším střelcem v historii klubu, s nímž získal dva mistrovské tituly a třikrát vyhrál Anglický pohár. Během svého dvouměsíčního angažmá by se mohl představit v sedmi ligových zápasech a úvodním duelu osmifinále Ligy mistrů proti AC Milán.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy