Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Bohemians po mnoha změnách budou muset sílu teprve nabrat

S jídlem roste chuť a fotbalistům Bohemians v minulém ročníku fotbalové ligy chutnalo hodně. Sedmé místo by nyní chtěli ještě vylepšit a pokusit se v novém herním systému ligy dostat do nejlepší šestice, která se po třicátém kole střetne o titul i o poháry. Ovšem zatím nikdo moc netuší, jak se projeví velké změny v kádru.

Martin Hašek
zdroj: ČTK autor: Michal Krumphanzl

"Tým se stále vyvíjí, ale bylo by hloupé si dávat cíl horší, než bylo minulé umístění. Spíš bychom ho rádi ještě vylepšili," řekl šéf klubu Darius Jakubowicz. "Byl by nesmysl si dávat za cíl být v té poslední skupině, která bude hrát o udržení, i když se to nakonec může stát," řekl trenér Martin Hašek.

"Pak zbývají dvě skupiny nadstavby. V té prostřední bychom maximálně obhájili to poslední umístění, ale mohli bychom hrát baráž o Evropskou ligu, což nás zajímá a byl by to posun. A pokud bychom skončili v první skupině, tak by to byl také posun. Takže pokud skončíme v první nebo druhé skupině, měli bychom být spokojeni," probral Hašek všechny varianty.

Ambice týmu komplikuje odchod tří hráčů základní sestavy, Benjamina Tetteha, Milana Kociče a Lukáše Hůlky. Navíc se zranil Martin Hašek mladší a po operaci menisku nestihne start sezony. "Řekli jsme si, že necháme tým pohromadě, takže odešlo devět hráčů a osm přišlo," prohlásil ironicky sportovní ředitel Miroslav Držmíšek. "Ale věříme, že hráče základní sestavy se nám povedlo nahradit," dodal.  

Novými hráči v Ďolíčku jsou druhý gólman Roman Valeš, obránce Jan Vondra, záložníci Filip Hašek, Jan Vodháněl a na hostování ze Sparty přišel Lukáš Juliš. "Juliš je adekvátní náhrada za Tetteha, který šel do Sparty. Zatím zdaleka neukázal to, na co má potenciál. Věříme, že se mu to povede právě v Bohemce. Musíme být trpěliví," okomentoval jeho příchod.  

Kromě toho Bohemians změnili v přestup dosavadní hostování Rudolfa Reitera, Jakuba Nečase a Jana Závišky. "Bohemka má teď mnohem větší potenciál do budoucna než v minulé sezoně. Jsem přesvědčený, že jsme na tom lépe než před minulou sezonou.

Jelikož ale došlo ke změnám, bude si mužstvo muset sílu vybudovat. Jdu do sezony s optimismem, ale připouštím, že máme mladé mužstvo a mohou přijít krušné chvilky," prohlásil Hašek.

"Bohemka se dostala do situace, ve které dlouho nebyla. Hráče jsme si vybrali sami, přišli hned na začátku přípravy a máme ještě prostor na doplnění. Jeden až dva hráči ještě mohou dorazit," dodal Držmíšek.


Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy