Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sportovní zprávy

Bohemians chtějí po turbulencích v kádru navázat na úspěšné jaro

Praha – Velmi perné léto prožili a nadále prožívají ve Vršovicích. Otázka setrvání v Ďolíčku není před pátečním startem nejvyšší soutěže stále vyřešena, kádr z loňské sezony se z poloviny obměnil. Vedení Bohemians 1905 přesto věří, že nový trenér Miroslav Koubek dokáže navázat na úspěšné jaro.

Hráči Bohemians
zdroj: ČTK autor: Šulová Kateřina

Klíčová je pro klub stabilizace a vyřešení otázky stadionu. "Rádi bychom vstoupili do sezony pozitivně, a ne prohrou jako v posledních pěti letech. Nechceme hrát dole a také doufáme, že znovu budeme první v naplňování kapacity stadionu," řekl ředitel klubu Darek Jakubowicz.

Vše začalo odchodem trenéra Romana Pivarníka do Plzně, místo něj klub angažoval zkušeného Koubka. Postupně však začali odcházet hráči základní sestavy - Patrik Schick, Rafael Acosta, Jhon Mosquera, Peter Čögley a naposledy gólman Zdeněk Zlámal.

"Po posledním jarním zápase jsem si myslel, že budu mít klidné léto, pak to ale začalo. Pro mě byly poslední dva měsíce trochu adrenalinovým sportem," prohlásil sportovní ředitel Miroslav Držmíšek.

Zaplněný Ďolíček
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

"Čögley se vrátil na Slovensko kvůli přítelkyni, Mosquera měl smlouvu, s Acostou jsme byli na smlouvě domluveni, přesto odešli. Pohyb v kádru byl nestandardní. Platili jsme daň za úspěch v minulé sezoně, kdy mužstvo hrálo kvalitní fotbal. Jsem hrozně moc rád, že tu nelehkou roli trenéra vzal Míra Koubek, zkušený trenér, jen tak něco ho nepřekvapí," pokračoval Držmíšek.

Do kabiny naopak přišli Tomáš Berger, Martin Dostál, stoper Antonín Křapka, Zdeněk Linhart a Estonec Siim Luts. "Ještě jednáme o příchodu brankáře Viktora Budinského, kde už to vidím jen jako administrativní záležitost. Trénují s námi i Jan Kuchta ze Slavie a Jiří Jeslínek. Ten se k nám ve středu připojil a věříme, že u nás bude působit," uvedl sportovní ředitel Bohemians 1905.

Zatím naopak padla možnost, že by přišel Matěj Pulkrab ze Sparty. "Máme také dohodu s Plzní. Pokud budou uvolňovat hráče na hostování, tak s námi budou jednat jako s prvními. Zatím ale nebyl hráč, který by se nám hodil," dodal Držmíšek.

"Byla to nestandardní příprava, v kádru byla turbulence, změnila se polovina kádru. S tím jsem trochu nepočítal, ale jsme tu od toho, abychom si s tím poradili. Trápí mě jen různá úroveň trénovanosti hráčů. Je to dobrodružná práce. Nepřivedli jsme ale špatné hráče a vidím v týmu potenciál," řekl trenér Koubek.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy