Liga mistrů UEFA

Bayern ukončil čekání na výhru, Schick s Hložkem se neprosadili

Po čtyřech zápasech bez vítězství fotbalisté Bayernu Mnichov porazili v německé lize 4:0 Leverkusen, za který nastoupili Patrik Schick i střídající Adam Hložek. Bayer nevyhrál počtvrté za sebou.

Radost fotbalistů Bayernu
zdroj: Reuters autor: Andreas Gebert

Bayern, který naposledy před reprezentační pauzou prohrál 0:1 s Augsburgem, rozhodl zápas už v prvním poločase třemi góly.

Skóre otevřel ve třetí minutě Sané po přihrávce Musialy, který po čtvrthodině prudkou střelou k tyči překonal gólmana Hradeckého znovu.

S pěti zásahy po osmi kolech je devatenáctiletý talent nejlepším střelcem Bayernu v tomto ligovém ročníku.

Bayern ukončil čekání na výhru, Leverkusen smetl 4:0

V závěru prvního poločasu nechala obrana hostů na hranici velkého vápna příliš času a prostoru Manému, který zvýšil na 3:0 další přesnou ranou k tyči.

Po necelé hodině hry se Mané trefil znovu, ale videorozhodčí jeho gól zrušil kvůli předchozímu faulu De Ligta.

Vzápětí opustil hřiště Schick, Hložek se dostal do hry v 75. minutě. Debakl Leverkusenu v samém závěru dokonal Müller poté, co brankář Hradecky uklouzl při rozehrávce a záložník Bayernu se snadno dostal k míči.