Běh Kolem Tří rybníků

Bayern po otočce zvítězil, Müller má rekord

Bayern Mnichov vstoupil do nového ročníku německé ligy výhrou na hřišti Wolfsburgu, kde zvítězil po obratu 3:2. Útočník Thomas Müller si připsal 709. soutěžní start za Bayern a vyrovnal klubový rekord legendárního brankáře Seppa Maiera.

Hráči Bayernu slaví výhru
zdroj: ČTK / DPA / Swen Pförtner

Čtyřiatřicetiletý mistr světa z roku 2014 zároveň absolvoval 474. bundesligový zápas, čímž Maierův rekord v dresu Bayernu překonal. Müller za svou kariéru v mnichovském klubu nasbíral 244 gólů a 269 asistencí.

Tentokrát sice tuto bilanci nerozšířil, přesto Bayern úspěšně vstoupil do soutěže pod vedením nového kouče Vincenta Kompanyho, který má za úkol vrátit tým na bundesligový trůn. Po jedenáctileté vládě skončil mnichovský celek na jaře až třetí za Leverkusenem a Stuttgartem.

Hosté šli do vedení ve 20. minutě po brance Musialy. Wolfsburg díky gólům Chorvata Majera v 47. a 55. minutě skóre otočil. O deset minut později vystřídal obránce Boeye rekordman Müller a po pár sekundách přihlížel vyrovnávací brance, když si míč do vlastní sítě srazil Polák Kamiński. Obrat dokonal osm minut před koncem Gnabry.

Hamburský klub St. Pauli odehrál první bundesligový zápas po 13 letech. Návrat mezi elitu svěřencům Alexandera Blessina nevyšel a na domácím stadionu podlehli Heidenheimu po brankách Wannera a Schöppnera 0:2. Vítěz uplynulého ročníku druhé ligy se přes léto musel vyrovnat s odchodem kouče Fabiana Hürzelera, který převzal fotbalisty Brightonu.

Výsledky 1. kola německé fotbalové ligy

Wolfsburg – Bayern Mnichov 2:3 (47. z pen. a 55. Majer  20. Musiala, 65. vlastní Kamiński, 82. Gnabry), St. Pauli  Heidenheim 0:2 (66. Wanner, 82. Schöppner), Augsburg – Brémy 2:2 (16. Rexhbecaj, 35. Essende  12. Agu, 58. Njinmah), Freiburg – Stuttgart 3:1 (27. a 61. Kübler, 54. Doan  2. Demirovič), Hoffenheim – Kiel 3:2 (6. z pen., 37. a 87. Kramarič  63. Bernhardsson, 89. Machino), Mohuč – Union Berlín 1:1 (53. Amiri  74. Bénes), Lipsko – Bochum 1:0 (59. Nusa), Dortmund – Frankfurt 2:0 (72. a 90.+3 Bynoe-Gittens), Mönchengladbach – Leverkusen 2:3 (59. Elvedi, 85. Kleindienst  38. a 90.+11 Wirtz, 12. Xhaka).