Barcelona v přestřelce udolala Villarreal, Atlético v derby zostudilo Vallecano

Barcelona ve třetím kole španělské ligy ztratila ve Villarrealu dvougólové vedení, po následném dalším obratu ale nakonec vyhrála 4:3. V 71. minutě rozhodl premiérovou trefou v sezoně hvězdný útočník Robert Lewandowski. Atlético rozdrtilo v madridském derby domácí Vallecano 7:0 a v tabulce je druhé za stoprocentním Realem, kterému vystřelil tři body ve Vigu Jude Bellingham.

Radost fotbalistů Barcelony
zdroj: Reuters autor: Pablo Morano

Barcelona vedla po gólech Gaviho a De Jonga už po čtvrthodině 2:0, ještě do poločasové pauzy ale srovnali Foyth se Sörlothem.

V 50. minutě dokonal obrat obstřelem na zadní tyč Baena, v 68. minutě ale znovu srovnal Torres a vzápětí po Yamalově střele do tyče dorazil míč do odkryté brány Lewandowski.

Skóre na Estadio de Vallecas otevřel už ve 2. minutě Antoine Griezmann, ještě do poločasu se trefili ještě Memphis Depay a Nahuel Molina.

Po změně stran překonali brankáře Vallecana Stole Dimitrievského kromě Moraty i další náhradníci Ángel Correa a Marcos Llorente.

Real mohl ve Vigu vést už v 69. minutě, Rodrygo ale brankáře Villara z penalty nepřekonal. Favorit tak udeřil až po rohovém kopu v závěru.

Joselu, jenž nahradil v první půli zraněného Viníciuse Júniora, prodloužil centrovaný míč a Bellingham hlavou zblízka zakončil.

Letní posila z Dortmundu za více než 100 milionů eur se trefila ve všech kolech a na kontě má čtyři branky.

První body ztratila Valencie, která doma podlehla 1:2 Pamploně. Hostům zařídil druhou venkovní výhru v sezoně v páté minutě nastavení Vidal.

Španělská fotbalová liga – 3. kolo:

Las Palmas – San Sebastian 0:0, Vigo – Real Madrid 0:1 (81. Bellingham), Cádiz – Almería 1:1 (59. Hernández - 90.+5 Kaiky), Granada – Mallorca 3:2 (13. Rubio, 46. Zaragoza, 70. Uzuni - 38. Prats, 87. Costa), Sevilla – Girona 1:2 (45.+2 Gudelj - 17. Herrera, 56. García), Villarreal – Barcelona 3:4 (26. Foyth, 40. Sörloth, 50. Baena - 12. Gavi, 15. De Jong, 68. Torres, 71. Lewandowski), Valencie – Pamplona 1:2 (80. Duro - 24. Oroz z pen., 90.+5 Vidal), Bilbao – Betis 4:2 (30. a 45. obě z pen. Vesga, 45.+7 Guruzeta, 84. Gómez - 2. Willian José, 10. Isco), Getafe – Alavés 1:0 (84. Mayoral z pen.), Vallecano - Atlético 0:7 (73. a 84. Morata, 2. Griezmann, 16. Depay, 36. Molina, 79. Correa, 86. M. Llorente).