MS v ledním hokeji mužů 2024 Česko

Baník otočil derby s Třincem, druhou ligu vedou České Budějovice

Praha - Fotbalisté Ostravy otočili ve druhém kole druhé ligy slezské derby s Třincem a vyhráli 2:1. Na výhru naopak stále čeká druhý exligista Olomouc. Sigma remizovala v hanáckém derby na hřišti Prostějova 1:1. Na druhé místo se posunulo Znojmo, které vyhrálo na hřišti Vlašimi vysoko 5:2. Fotbalovou národní ligu vedou České Budějovice poté, co brankou Kaloda udolaly Vítkovice 1:0 a jako jediné ještě neztratily ani bod.

Ostrava, která v prvním kole remizovala se Znojmem, prohrávala doma s Třincem od páté minuty po brance Motyčky. Když už to vypadalo, že téměř pět tisíc fanoušků Baníku uvidí další ztrátu, vyrovnal v 79. minutě Mičola a dvě minuty před koncem rozhodl o výhře domácích Urgela.

V Ústí padly všechny góly už v prvním poločase, kdy se do sítě Sokolova nejprve trefil Leibl a poté dvakrát Moulis. Po přestávce už se spíš bojovalo a oba celky dostaly po červené kartě. V 68. minutě se domácí Pícha ohnal po soupeři a byl vyloučen. Devět minut před koncem dostal druhou žlutou sokolovský obránce Dvořák.

České Budějovice potvrdily proti Vítkovicím úvodní vítězství 2:0 z Třince. Dynamo nejprve v první půli trefilo břevno a prosadilo se až po hodině hry. Po rohovém kopu vrátil míč do vápna Kadula a Kalod dorážkou hlavičkoval do sítě. Domácí kapitán se postaral o všechny tři budějovické branky v ligové sezoně.

2. kolo druhé fotbalové ligy:

České Budějovice - Vítkovice 1:0 (0:0)
Branka: 61. Kalod. Rozhodčí: Mikyska - Hájek, Kubec. ŽK: Wermke - Coufal. Diváci: 1235.

Opava - Frýdek-Místek 4:2 (2:2)
Branky: 14. Pospěch, 42. Smola, 58. Schaffartzik, 74. Janetzký - 10. Šichor, 44. Šumský. Rozhodčí: Marek - Polák, Podaný. ŽK: Zapalač - Vyskočil, Nworah, Literák, Mihálek. Diváci: 2122.

Táborsko - Varnsdorf 1:0 (0:0)
Branka: 66. Presl z pen. Rozhodčí: Ulrich - Vlček, Vlasjuk. ŽK: Mráz, Hanzlík, Mrázek - Zbrožek, Rys, Knejzlík. ČK: 71. Zbrožek. Diváci: 367.

Prostějov - Sigma Olomouc 1:1 (1:1)
Branky: 45.+1 Fládr - 24. Plšek z pen. Rozhodčí: Dresler - Melichar, Myška. ŽK: Pančochář, Skwarczek, Sus, Machálek - Vepřek, Radakovič, Sladký. ČK: 75. Radakovič. Diváci: 3340.

Pardubice - Viktoria Žižkov 2:1 (1:1)
Branky: 16. Jeřábek z pen., 65. Fousek - 30. Podrazký. Rozhodčí: Dubravský - Horák, Batík. ŽK: Jedlička, Kudrna, Řezníček - Dočekal. Diváci: 762.

Vlašim - Znojmo 2:5 (1:3)
Branky: 44. a 73. Vyhnal - 8. a 50. Rybička, 30. a 65. Ledecký, 6. Šumbera. Rozhodčí: Rejžek - Urban, Šimáček. ŽK: Janda - Svozil. Diváci: 550.

Ústí nad Labem - Sokolov 3:0 (3:0)
Branky: 34. a 38. Moulis, 15. Leibl. Rozhodčí: Severýn - Vitner, Matějček. ŽK: Kateřiňák, Pouček, Zacharda - Dvořák II, Machek, Boček. ČK: 81. Dvořák II - 68. Pícha. Diváci: 748.

Baník Ostrava - Třinec 2:1 (0:1)
Branky: 79. Mičola, 88. Urgela - 5. Motyčka. Rozhodčí: Pechanec - Caletka, Vysloužil. ŽK: Mičola - Vengřinek, Bedecs, Malcharek, Janoščín, Motyčka, Čelůstka. Diváci: 4757.